Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

ZM Tarnów partnerem Forum w Krynicy

fot. ZM Tarnów
fot. ZM Tarnów

Skierowany na rynek cywilny karabin Alex Tactical Sport 308 Winchester pokazują Zakłady Mechaniczne Tarnów, należące do Polskiego Holdingu Obronnego podczas Forum Inwestycyjnego. Tarnowskie przedsiębiorstwo jest oficjalnym partnerem imprezy. Na ekspozycji w tarnowskim teatrze, towarzyszącej konferencji inaugurującej Forum Ekonomiczne w Krynicy, pokazywany jest także karabin wyborowy Bor 7,62 mm oraz granatnik RGP-40. 

Rodzina karabinów wyborowych pod kryptonimem Alex została w całości zaprojektowana w programie do modelowania 3D. Broń na rynek sportowy powstał na bazie wojskowego Bora. Wykorzystywany przez polską armię od pięciu lat zdążył on już zdobyć sporo pochlebnych opinii w czasie misji. W wersji Tactical konstrukcja została nieco uproszczona, do minimum zredukowano liczbę części składowych. „-  Karabin umożliwia prowadzenie precyzyjnego ognia na odległość 800, 900 metrów. Jego budowa pozwala ograniczyć zewnętrzne oddziaływania materiałów oblewających przewód lufy, co przy dużych odległościach strzału może mieć wpływ na zmianę parametrów lotu pocisku” – tłumaczy dyrektor handlowy Tomasz Berezowski.

Granatnik rewolwerowy RGP-40 jest odpowiedzią na zapotrzebowanie sił zbrojnych w zakresie lekkiej, szybkostrzelnej broni wsparcia. Ma stanowić jeden z wariantów uzbrojenia systemu żołnierza przyszłości Tytan.. Ale przygotowanie do stosowania szerokiej gamy amunicji gazowej, hukowej, czy uderzeniowej poszerza wykorzystanie granatnika także na inne służby mundurowe i porządkowe. Może on pomagać w akcjach kontroli rozruchów, jak również w operacjach antyterrorystycznych. 

Reklama

Komentarze (1)

  1. ArymxurVag

    <b>Gtczxvdg</b> http://fxfskrddfbxdf.com here: <b>Gtczxvdg</b> http://fxfskrddfbxdf.com <b>best Gtczxvdg</b> http://fxfskrddfbxdf.com <a href=http://fxfskrddfbxdf.com><b>Maefegvtjy</b></a> dfsdgbcdsHLBHFDasufksdfjln Ozxcjkl <a href=http://fxfskrddfbxdf.com>Maefegvtjy</a> dfdfdfdsdgd FGxczDHXfgvdhjhjhjhsdadddfxgbnbm

Reklama