Reklama

Polityka obronna

Zmiany w MSWiA. Tomasz Zdzikot sekretarzem stanu

  • fot. lubuska.policja.gov.pl
    fot. lubuska.policja.gov.pl

Po niedawnym odwołaniu Jakuba Skiby oraz powołaniu na stanowisko Podsekretarza Stanu w MSWiA Renaty Szczęch w kierownictwie ministerstwa kolejne zmiany. 25 października Tomasz Zdzikot powołany został na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Po zmianach jakie niedawno dotknęły Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, roszady personalne rozpoczęły się także w MSWiA. Powołany na prezesa PWPW Jakub Skiba zwolnił w kierownictwie MSWiA stanowisko sekretarza stanu. Niedługo potem na stanowisko podsekretarza powołana została Renata Szczęch. Awansu doczekał się także Tomasz Zdzikot, pełniący dotychczas funkcję podsekretarza stanu.

O zmianie stanowiska Zdzikot poinformował sam za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych. Oprócz awansu z podsekretarza na sekretarza stanu premier powierzyła mu także stanowisko Pełnomocnika Rządu do Spraw Przygotowania Organów Administracji Państwowej do Współpracy z Systemem Informacyjnym Schengen i Wizowym Systemem Informacyjnym.

Zdzikot - powłanie TT
fot. twitter.com/TomaszZdzikot

Tomasz Zdzikot urodził się 2 listopada 1979 r. Jest radcą prawnym, absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz doktorantem w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu europeistyki, samorządu terytorialnego, zarządzania w administracji publicznej oraz zarządzania nieruchomościami.

Czytaj też: MSWiA: Skiba p.o. prezesa PWPW

Reklama

Komentarze

    Reklama