Reklama

Siły zbrojne

Rosja zmodernizuje indyjskie śmigłowce Ka-28

Fot. Andrzej Nitka
Fot. Andrzej Nitka

Rosyjska agencja prasowa RIA Nowosti poinformowała o podpisaniu przez przedsiębiorstwo Rosoboroneksport, kontraktu na modernizację 10 pokładowych śmigłowców zwalczania okrętów podwodnych Ka-28 należących do marynarki wojennej Indii. Według przedstawiciela indyjskiej floty kontrakt opiewa na kwotę 299 mln dolarów i ma zostać zrealizowany w ciągu 3,5 roku.

W latach 1988-91 Indie odebrały 19 fabrycznie nowych śmigłowców Ka-28 będących eksportową wersją rosyjskich maszyn typu Ka-27 PŁ, z których cztery zostały utracone w czasie wypadków lotniczych. Obecnie na stanie 333 eskadry śmigłowców indyjskiej floty stacjonującej w bazie lotniczej Dega koło Visakhapatnam znajduje się 13 śmigłowców tego typów, spośród których trzy przeznaczone są tylko do szkolenia. Według nieoficjalnych informacji, spośród nich, w stanie zdolności do lotu znajdują się jedynie cztery maszyny.

Komentarze (2)

 1. josip

  niech juz sie ta rosja tak indiom nie podlizuje bo jesli dojdzie do dzielenia tortu to indie i tak wezma co im sie nalezy

  1. tadek

   Indie? Z czym do ludu!

  2. chorąży

   @josip Właśnie "wzięły", a w zasadzie kupiły licencje i będą u siebie BWP-3 produkować

 2. loki

  Po ostatniej wpadce z Migami to nie wiem czy Indie będą się chciały współpracować z ruskimi

  1. tadek

   Hindusom jest bez różnicy czy dostaną fabrycznie wadliwy sprzęt, czy też dostaną sprawny i sami go zepsują po tygodniu użytkowania niezgodnego z instrukcją i wytycznymi producenta.