Reklama

Siły zbrojne

Rosja zmodernizuje indyjskie śmigłowce Ka-28

Fot. Andrzej Nitka
Fot. Andrzej Nitka

Rosyjska agencja prasowa RIA Nowosti poinformowała o podpisaniu przez przedsiębiorstwo Rosoboroneksport, kontraktu na modernizację 10 pokładowych śmigłowców zwalczania okrętów podwodnych Ka-28 należących do marynarki wojennej Indii. Według przedstawiciela indyjskiej floty kontrakt opiewa na kwotę 299 mln dolarów i ma zostać zrealizowany w ciągu 3,5 roku.

W latach 1988-91 Indie odebrały 19 fabrycznie nowych śmigłowców Ka-28 będących eksportową wersją rosyjskich maszyn typu Ka-27 PŁ, z których cztery zostały utracone w czasie wypadków lotniczych. Obecnie na stanie 333 eskadry śmigłowców indyjskiej floty stacjonującej w bazie lotniczej Dega koło Visakhapatnam znajduje się 13 śmigłowców tego typów, spośród których trzy przeznaczone są tylko do szkolenia. Według nieoficjalnych informacji, spośród nich, w stanie zdolności do lotu znajdują się jedynie cztery maszyny.

Reklama

Komentarze (2)

 1. josip

  niech juz sie ta rosja tak indiom nie podlizuje bo jesli dojdzie do dzielenia tortu to indie i tak wezma co im sie nalezy

  1. tadek

   Indie? Z czym do ludu!

  2. chorąży

   @josip Właśnie "wzięły", a w zasadzie kupiły licencje i będą u siebie BWP-3 produkować

 2. loki

  Po ostatniej wpadce z Migami to nie wiem czy Indie będą się chciały współpracować z ruskimi

  1. tadek

   Hindusom jest bez różnicy czy dostaną fabrycznie wadliwy sprzęt, czy też dostaną sprawny i sami go zepsują po tygodniu użytkowania niezgodnego z instrukcją i wytycznymi producenta.

Reklama