Reklama

Siły zbrojne

Morskie miny ćwiczebne do wymiany

Okręty transportowo-minowe projektu 767. Fot. M.Dura
Okręty transportowo-minowe projektu 767. Fot. M.Dura

Inspektorat Uzbrojenia zamierza przeprowadzić dialog techniczny dotyczący przygotowania opisu przedmiotu zamówienia dla ćwiczebnych min morskich. Resort szuka zastępstwa m.in. dla zmodernizowanych eks-radzieckich min KB i 08/39.

Jak podkreśla resort, zakłada się, że dialog obejmował będzie przede wszystkim obszar dotyczący pozyskania Ćwiczebnych Min Morskich będących odpowiednikami aktualnie eksploatowanych w Marynarce Wojennej RP ćwiczebnych min kotwicznych (okrętowej dużej - OD o masie 1065 kg i okrętowej średniej - OS o masie 590 kg), ćwiczebnych min dennych MMD-1 (kadłub z wózkiem miny morskiej MMD-1 ćwiczebna) i MMD-2 (kadłub z wózkiem miny morskiej MMD-2 ćwiczebna) oraz ćwiczebnych min dennych typu MANTA. 

Inspektorat Uzbrojenia chce uzyskać informacje dotyczące oceny możliwości spełniania przez oferowany sprzęt wstępnie określonych wymagań, wstępnego oszacowania potrzeb czasowych jego pozyskania, a także kosztów pozyskania, eksploatacji i wycofania, sprecyzowania uwarunkowań dotyczących zabezpieczenia logistycznego, bezpieczeństwa dostaw, czy szkolenia oraz zasad nadzoru i odbioru.

Dokładne wymagania dotyczące ćwiczebnych min morskich, które pozyskać zamierza Inspektorat Uzbrojenia, otrzymają podmioty, które zgłoszą się do dialogu technicznego. Jego rozpoczęcia planowane jest na styczeń 2019 roku, a zakończenie na marzec 2019 roku. Na zgłoszenia do udziału IU czeka do 14 grudnia br. 

Jak informuje resort, po zgłoszeniu się podmiotu do dialogu, wybranym potencjalnym oferentom przekazany zostanie tekst zapytania o informację. 

Reklama

Komentarze (3)

  1. PRS

    A czym (z czego) ONI chcą stawiać te miny? Nawet ćwiczebne. Zamówili by choćby kilka kutrów minowych (czyli takich większych motorówek, nie chcę pisać jachtów motorowych dla wodzów z MW, w końcu VIPy se samoloty kupili to i Komandory by se mogli jachty a co...) by ćwiczyć stawianie w formacji. Bo Kaszub to taki przewiędły kwiatek do sparciałego kożucha. 767 nie liczę bo to okręty transportowe. Chyba, że geniusze z MONu ... mają FANTASTYCZNY pomysł na Ślązaka. To będzie nasz NOWY Okręt Szkolny - sławiący naszą banderę po morzach i oceanach oraz portach całego Świata. Ma już kolumbrynę zacną na dziobie by saluty oddawać, tory minowe mu się zainstaluje na pokładzie lotniczym i będzie cacy. Tak jak ORP Gryf – ,,polski stawiacz min zbudowany w latach 1934−1938 we Francji, największy bojowy okręt Marynarki Wojennej II RP. Podczas krótkiej służby był wykorzystywany między innymi jako okręt szkolny." źródło Wikipedia

  2. Gort

    Kabaret ciąg dalszy. Gdzie dialog na uzbrojenie opl dla ORP Ślazak i dla ORP Kaszub? Dlaczego Tryton nie trafił na kolejne Jednostki? Jest tyle zadań a wybierają ostatnie z priorytetów.

  3. MiP

    Mini do wymiany ??? cała te muzealna Marynarka Wojenna jest do wymiany a oni będą latami prowadzić dialog techniczny na wymianę min

Reklama