Przemysł Zbrojeniowy

Radiostacje Radmoru dla klienta spoza Europy

Fot. Radmor/materiały prasowe
Fot. Radmor/materiały prasowe

Spółka Radmor S.A. podpisała kontrakt na dostawę radiostacji typu 3501 do nieujawnionego klienta eksportowego. Wiadomo jednak, że nabywca to kraj pozaeuropejski.

Zgodnie z informacją zamieszczoną przez Radmor S.A. radiostacje trafią do jednego z państw pozaeuropejskich, nie ujawniono jednak konkretnego klienta. Dostawy mają się odbyć w okresie do grudnia przyszłego roku.

Umowa obejmuje dostarczenie ponad tysiąca radiostacji taktycznych typu 3501 w konfiguracji doręcznej wraz z akcesoriami. Istnieje możliwość rozszerzenia zakresu kontraktu o dostawę kolejnych kilkuset środków łączności. Radmor S.A. podkreśla, że radiostacja 3501 jest całkowicie polską konstrukcją, opracowaną i produkowaną w spółce.

Radiostacje 3501 stanowią wyposażenie Wojska Polskiego, są używane w kilkunastu krajach na świecie. Są przeznaczone do użyciu na szczeblu kompanii bądź plutonu. Mogą być używane również do transmisji danych, są wyposażone w wyświetlacze LCD. Masa radiostacji z zasilaczem Li-Ion o pojemności 4400 mAh lub NiMH o pojemności 1650 mAh wynosi około 940 g. Istnieje możliwość programowania do 10 kanałów. Poszczególne wersje R3501 dysponują np. wbudowanymi odbiornikami GPS, czy dedykowanymi programami do zarządzania radiostacją.

Komentarze