Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Przemysł czeka na MSPO 2015. Wystawa Narodowa Norwegii

  • Fot. prezydent.pl
    Fot. prezydent.pl

Nadchodząca edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jak co roku będzie niosła ze sobą prezentacje najnowszych zdobyczy technologii w służbie obronności. We wrześniu, w Targach Kielce przyglądać się im będą przedstawiciele najwyższych władz państwowych z całego świata.

XXIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się w Kielcach w dniach od 1 do 4 września bieżącego roku. Wszystko wskazuje na to, że Targi Kielce ponownie znajdą się w centrum zainteresowania największych koncernów zbrojeniowych z całego świata.

MSPO – światowa marka

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to najważniejsze wydarzenie branży zbrojeniowej w naszej części Europy i trzecie co do wielkości po Paryżu i Londynie na Starym Kontynencie. Jest to jedyna impreza tego sektora w Polsce, która co roku przyciąga do Kielc kilkanaście tysięcy gości z całego świata. Wśród nich znajdują się głowy państw, oficjalne delegacje, w tym przedstawiciele ambasad, ministerstw obrony, wyższych sztabów armii oraz resortów obrony zarówno z Polski jak i zagranicy. Tegoroczna wystawa po raz kolejny objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas MSPO prezentowany jest sprzęt i wyposażenie obejmujące wszystkie segmenty produkcji wojskowej: sprzęt wojsk inżynieryjnych, artyleryjskie i rakietowe systemy przeciwlotnicze, systemy rozpoznania oraz sprzęt logistyczny. W czasie nadchodzącej wystawy będzie można zobaczyć między innymi najnowocześniejszy sprzęt łączności, systemy IT,  ratownictwa medycznego oraz obrony przez bronią  masowego rażenia dla  Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej czy Obrony Cywilnej Kraju.

Wystawa Narodowa Norwegii

Tradycją MSPO są Wystawy Narodowe, które towarzyszą imprezie od 2004 roku. Dotychczas swój potencjał obronny oraz wyposażenie prezentowały Niemcy, Francja, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4, Wielka Brytania, Włochy i Turcja. MSPO 2015 towarzyszyć będzie Wystawa Narodowa przemysłu obronnego Norwegii.

Konferencje, seminaria, spotkania

Targi MSPO to nie tylko wystawa, ale również seminaria i kongresy, spotkania i pokazy oraz  liczne imprezy towarzyszące będące okazją do wymiany doświadczeń, pogłębienia wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny techniki wojskowej,  nawiązania  kontaktów  oraz  prowadzenia  rozmów przez przedstawicieli przemysłu obronnego, sił zbrojnych i administracji rządowej.

Rekord minionej edycji

Ubiegłoroczna edycja MSPO okazała się rekordową w dotychczasowej historii targów. Po raz pierwszy powierzchnia wystawy przekroczyła 25.000 mkw. Podczas targów, które odwiedziło przeszło 15 000 zwiedzających,  swoją ofertę zaprezentowało ponad 500 wystawców z 27 krajów świata. MSPO 2014 było rekordowe również ze względu na liczbę merytorycznych spotkań. Podczas wystawy odbyło się bowiem blisko 40 seminariów, kongresów i konferencji będących okazją do wymiany doświadczeń, pogłębienia wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny techniki wojskowej. XXII edycja oprócz rekordowej liczby zwiedzających przyciągnęła do kieleckiego ośrodka wystawienniczo - kongresowego setki przedstawicieli mediów. W Biurze Prasowym Targów Kielce akredytowało się ponad 400 dziennikarzy. 

Reklama

Komentarze

    Reklama