Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Kenijska delegacja w PIT-RADWAR

Fot. PIT-RADWAR
Fot. PIT-RADWAR

Siedzibę PIT-RADWAR S.A. odwiedzili słuchacze National Defence College Kenya. 

Uczestnicy spotkania wzięli udział w prezentacji multimedialnej, która pozwoliła gościom zapoznać się z osiągnięciami i ofertą produktową spółki PIT-RADWAR S.A. Następnie goście zostali zaproszeni na halę wyrobów gotowych, gdzie zaprezentowany został sprzęt produkowany przez firmę.

PIT-RADWAR to polski producent systemów radiolokacyjnych. Spółka należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Dostarcza między innymi takie stacje jak TRS-15, Soła, a także zestawy przeciwlotnicze Poprad. Firma opracowała też radar Bystra, pierwszą polską stację radiolokacyjną AESA. 

Spółka pracuje obecnie nad systemem pasywnej lokacji PCL-PET, i stacją radiolokacyjną P-18PL. Oba te sensory mają zostać zintegrowane z systemem Wisła w drugiej fazie programu. W opracowaniu jest też radar Sajna, mający stanowić stację wielofunkcyjną kierowania ogniem w programie Narew.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.