Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Kenijska delegacja w PIT-RADWAR

Fot. PIT-RADWAR
Fot. PIT-RADWAR

Siedzibę PIT-RADWAR S.A. odwiedzili słuchacze National Defence College Kenya. 

Uczestnicy spotkania wzięli udział w prezentacji multimedialnej, która pozwoliła gościom zapoznać się z osiągnięciami i ofertą produktową spółki PIT-RADWAR S.A. Następnie goście zostali zaproszeni na halę wyrobów gotowych, gdzie zaprezentowany został sprzęt produkowany przez firmę.

PIT-RADWAR to polski producent systemów radiolokacyjnych. Spółka należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Dostarcza między innymi takie stacje jak TRS-15, Soła, a także zestawy przeciwlotnicze Poprad. Firma opracowała też radar Bystra, pierwszą polską stację radiolokacyjną AESA. 

Spółka pracuje obecnie nad systemem pasywnej lokacji PCL-PET, i stacją radiolokacyjną P-18PL. Oba te sensory mają zostać zintegrowane z systemem Wisła w drugiej fazie programu. W opracowaniu jest też radar Sajna, mający stanowić stację wielofunkcyjną kierowania ogniem w programie Narew.

Reklama

Komentarze (2)

  1. Niuniu

    Najwięksi dostawcy sprzętu wojskowego do Kenii to chyba Chiny i Rosja? Jak chcemy podzielić się Naszymi osiągnięciami w technice radarowej to faktycznie należy szybciutko coś tej Kenii sprzedać najlepiej z ofsetem.

  2. evo

    Po co Kenii radary? Może chińczykom chcą odsprzedać?

    1. Prędzej ruskim. Powinni im dokładnie patrzeć na ręce, bo już nie pierwszy raz podczas różnych pokazów próbowano ukraść naszą technologię do rozpracowania.

Reklama