Reklama

Siły zbrojne

Prace weteranów w Pałacu Kultury i Nauki

Fot. Anna Jakubczyk/CO MON
Fot. Anna Jakubczyk/CO MON

W dniach 15 – 28 stycznia 2018 r. w Holu Głównym i na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie będzie prezentowana wystawa prac uczestników III Terapeutycznych Warsztatów Malarsko – Fotograficznych dla weteranów zagranicznych misji wojskowych i ich rodzin, które odbyły się w październiku 2017 r. w Radziejowicach.

Ekspozycji głównej towarzyszyć będzie wystawa przygotowana przez Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz prezentacja zdjęć z misji wojskowej w Afganistanie, autorstwa weterana – uczestnika tejże misji.

Warsztaty Malarsko – Fotograficzne „Pejzaże Mazowieckie”, to projekt po raz trzeci zrealizowany przez Fundację „NIKT NIE ZOSTAJE”. Jego walory edukacyjne, artystyczne zostały oparte na formule art terapii.

Pochodzący z całej Polski, uczestniczący w warsztatach weterani, weterani poszkodowani oraz członkowie ich rodzin, pragnący rozwijać swoje umiejętności w zakresie malarstwa i fotografii, od 7 do 18 października 2017 r., gościli w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach - miejscu magicznym i niezwykle ważnym dla ludzi polskiej kultury i sztuki, przyjaznym artystycznym poszukiwaniom i różnym formom samorealizacji.

Uczestnicy mieszkali i pracowali w pałacowych wnętrzach, mieszczących największą w Polsce ekspozycję obrazów Józefa Chełmońskiego, znajdując dystans do codzienności.

Udział w tym ważnym społecznie projekcie był całkowicie bezpłatny. Warsztaty były bowiem współfinansowane ze środków Fundacji przy wsparciu mecenasów i sponsorów oraz wydatnej pomocy Fundacji Kolegium Sztuk Wizualnych – szkolącej grupę fotograficzną oraz Pana Andrzeja Laska, artysty plastyka – szkolącego grupę malarską. 

 

Reklama

Komentarze (1)

  1. agkop

    Najemnicy. Ja bym nie odważył się ginąć za petrodolary.

Reklama