Reklama

Siły zbrojne

MON zwiększyło dodatki służbowe

Fot. R. Surdacki
Fot. R. Surdacki

Rzecznik prasowy MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz poinformowała o wzroście dodatków służbowych do uposażenia żołnierzy zawodowych służących na niektórych stanowiskach, wynikającego z rozporządzenia ministra obrony narodowej z dnia 19 października 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych.

Od 1 listopada wzrosły dodatki do uposażenia żołnierzy zawodowych na niektórych stanowiskach, m. in. latających F-16, wykonujących loty o statusie HEAD, obsługujących te samoloty i śmigłowce, a także Wojsk Specjalnych: JWK Lubliniec, JW Formozy – na podstawie rozporządzenia ministra obrony narodowej z dnia 19 października 2017 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2016).

Czytaj też: MON w Sejmie o wynagrodzeniach żołnierzy i pracowników

Wyższy dodatek dla komandosów z Lublińca  oraz żołnierzy Formoza za realizację zadań będzie zależał od posiadanego stopnia wojskowego oraz stażu służby. Wysokość tego dodatku wyniesie od 0,8 do 2,2 krotności kwoty bazowej, czyli od 1200 zł do 3600 zł brutto.

Przepisy obejmą ponad 1500 żołnierzy.

Rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 28 grudnia 2016 r. w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 2296) – z dniem 1 stycznia 2017 r. - przyznano prawo do dodatku służbowego żołnierzom Wojsk Specjalnych pełniącym służbę w:

•       Inspektoracie Wojsk Specjalnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych,

•       Centrum Operacji Specjalnych Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych,

•       Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych,

•       Jednostce Wojskowej NIL,

•       Jednostce Wojskowej AGAT,

•       7 Eskadrze Działań Specjalnych.

Reklama

Komentarze (8)

 1. mucha

  bravo - w tym kraju lataj tylko piloci F- 16 , 1. Bazy Lotnictwa Transportowego - ViP-y i 7 EDS - reszta personelu latajacego jak np piloci smiglowcowi z 25 BKPow na co dzien zajmuja sie zbieraniem lisci , kasztanow i sprzataniem chodnikow prawda? nie dziwie sie ze tylu ich ucieka pod kapelusz czyli do cywila i to coraz mlodsi mowi dosc!

  1. Vesa

   25BKPow przecież niedługo idzie do likwidacji jak się skończą śmigła które są 10 rzędną potrzebą armii.

 2. ggA

  Widac powolne marginalizowanie gromu i probe zniszczenia jednej z najlepszych jednostek w europie ale w tv bedzie pajacowal jak to on odbudowuje armie i zwoeksza jej potencjal.

  1. krzysiek84

   Grom dostał rok temu; mało im?

 3. El Sueno

  A kiedy wojskach aeromobilnych zostanie podniesiony dodatek za wykonywanie normy skoków - tzw "desantowe" ? Jest on skandalicznie mały i wynosi jedynie 250 zł netto

 4. ObywatelIVRP

  Może dlatego, że to jego fanatyczna obstawa i poplecznicy; oni pierwsi z wot będą strzelać do protestujących w obronie praworządności i Konstytucji.

  1. krzysiek84

   Mieć tylko nadzieję, że z ostrej amunicji...

 5. Kolas

  To tak wygląda jakby nikomu nie zależało na wydawaniu pieniędzy na modernizację armii.Dziwne.

 6. Warszawiak

  Nareszcie docenia się wojskowych na najcięższych stanowiskach.

 7. hmm

  U nas jak zwykle masło zamiast armat, przed IIWS w Europie tylko Franco lepiej płacił niż sanacja wrzesień 1939r zweryfikował umiejętności dowódców.

 8. ObywatelRP

  Może dlatego, że to jego fanatyczna ochrona i poplecznicy.

Reklama