Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Celtech dostarczy cysterny dla wojska?

Fot. MON
Fot. MON

Ppłk Robert Wincencik, rzecznik prasowy Inspektor Uzbrojenia, przekazał Defence24.pl, że jedynym podmiotem, który zgłosił zainteresowanie dopuszczeniem do udziału w postępowaniu na dostawę cystern dystrybutorów paliwowych CND-27 i cystern dystrybutorów paliwowych o pojemności 10m3 na podwoziu samochodowym (CD-10) jest firma Celtech Sp. z o.o.

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o rozpoczęciu postępowania dotyczącego zakupu cystern dystrybutorów paliwowych CND-27 i cystern dystrybutorów paliwowych o pojemności 10 m3 na podwoziu samochodowym (CD-10) w październiku br. Zgodnie z ogłoszeniem, przedmiotem zamówienia jest dostawa cystern dystrybutorów paliwowych z podziałem na dwie części:

 • część I – Dostawa Cystern dystrybutorów paliwowych CND-27 z ciągnikiem siodłowym o pojemności nominalnej zbiornika 27m3, przeznaczona jest do transportu po drogach twardych w liczbie nie większej niż 8 szt. (w tym zamówienie gwarantowane – 4 szt. oraz w ramach prawa opcji – do 4 szt.);
 • część II – Dostawa Cystern dystrybutorów paliwowych o poj. 10 m3 na podwoziu samochodowym (CD–10), przystosowana do eksploatacji po drogach twardych i w terenie po drogach nieutwardzonych w liczbie nie większej niż 36 szt. (w tym zamówienie gwarantowane – 4 szt. oraz w ramach prawa opcji – do 32 szt.).

Cysterny przeznaczone będą do czasowego przechowywania, tankowania sprzętu wojskowego odmierzonymi, oczyszczonymi i odwodnionymi wymienionymi paliwami klasy 3 zaliczanymi do II i III grupy pakowania (zgodnie z przepisami ADR), tj.: benzyn (UN 1203) – II grupa, paliw do silników diesla (UN 1202) – III grupa, paliwa lotniczego do silników turbinowych (UN 1863) – III grupa.

Inspektorat Uzbrojenia wskazywał, że całkowita wartość zamówienia wynosić będzie powyżej 418 tys. euro (może ona być oczywiście znacząco wyższa), a na dokumenty Inspektorat Uzbrojenia czekał do 6 listopada br. do godz. 11:00. 

Wykonawca, który otrzyma kontrakt na dostawę wskazanych cystern, będzie miał 24 miesiące za realizację zamówienia od momentu podpisania umowy.

Reklama

Komentarze (3)

 1. perkoz

  czas najwyższy zastąpić benzynowe ziły i urale szczególnie na lotniskach jest jeszcze tego dość dużo wożą paliwo tlen i azot

  1. Bob

   No i powietrze

 2. lol

  1000 litrów do jest cysterna? Zbiornik paliwa w Leopardzie 2a4 to jest 1160 litrów. To jest kpina.

  1. matematyk

   m3 to tysiąc litrów. 10m3 to 10000 litrów, więc dla kilku czołgów wystarczy...

 3. CB

  Trochę to dziwne, że w wielu postępowaniach zgłasza się tylko jeden oferent. Gdyby ktoś był wredny i podejrzliwy, to by powiedział, że te przetargi są lekko ustawione, dokładnie w ten sposób, o jaki oskarżano poprzedników...

  1. King

   Przecież nikt nie zabronił ci startować. Czemu nie składałeś papierów?

Reklama