Reklama

Siły zbrojne

Ukraina: czterech żołnierzy zginęło na linii walk z separatystami

Fot. mil.gov.ua
Fot. mil.gov.ua

Czterech ukraińskich żołnierzy zginęło we wtorek na linii walk z prorosyjskimi separatystami w Donbasie na wschodzie kraju - poinformowała armia w Kijowie. Są to jedne z największych strat poniesionych przez siły rządowe w jednym dniu od początku września.

Dowództwo wojskowe Ukrainy podało, że żołnierze zginęli na odcinku frontu na wschód od Mariupola nad Morzem Azowskim oraz w okolicach Doniecka. Dwóch zmarło w wyniku postrzelenia, dwóch innych po wybuchu miny. Trzech rannych odniosło obrażenia w tych samych okolicznościach. 

We wrześniu w Donbasie wszedł w życie tzw. rozejm szkolny, który ogłoszono, by dzieci spokojnie mogły rozpocząć rok szkolny. Porozumienie to było łamane, jednak liczba ofiar walk spadła. 

Czytaj też: Pancerna pięść "separatystów" w Donbasie [ANALIZA] 

Konflikt na wschodzie Ukrainy trwa od wiosny 2014 roku, gdy separatyści ogłosili tam powstanie dwóch wspieranych przez Kreml tzw. republik ludowych - donieckiej i ługańskiej. Od tego czasu w Donbasie zginęło ponad 10 tys. ludzi.

PAP - mini

Reklama

Komentarze (1)

  1. fernando

    Wychodzi nadal że Kijów w ciąż chce spacyfikować mieszkańców Donbasu ? Przypomina mi lata 45-60 Polske i nadane nam prawa przez CCCP ?

    1. Olender

      Co za bzdury gadasz... jaka pacyfikacja... przecież Donbas, Ługańsk to jest Ukraińskie terytorium kontrolowane przez tak naprawdę Rosję... Przypomina mi się jak u nas mówiono o Afganistanie, że jest to pomoc CCCP w walce o niepodległość... Haha

Reklama