Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: NATO apeluje do Rosji o wstrzymanie walk na Ukrainie; Kapitan amerykańskiego lotniskowca usunięty ze stanowiska

Fot. US Navy
Fot. US Navy

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Petar Petrovic, Gazeta Polska Codziennie, „Rosja pcha Ukrainę w stronę katastrofy”: Podczas telekonferencji prasowej w Brukseli sekretarz generalny NATO - Jens Stoltenberg - zaapelował do władz Kremla, by ten wstrzymał walki na wschodzie Ukrainy. „Władze NATO zaapelowały do Kremla o wpłynięcie na prorosyjskich terrorystów w Doniecku w celu wstrzymania walk. Kreml wciąż podsyca konflikt i szantażuje Ukrainę. Nie zaprzestał prowokacji nawet w obliczu pandemii koronawirusa. [...] Rosja wspiera terrorystów, którzy są odpowiedzialni za łamanie porozumienia o zawieszeniu ognia. Musi być ono w pełni wdrożone i respektowane. To jedyna możliwość walki z koronawirusem w tym regionie - podkreślił Stoltenberg. Dodał, że pomimo wcześniejszych wezwań do wstrzymania walk najemnicy Putina wciąż atakują siły ukraińskie.”


Paweł Kryszczak, Gazeta Polska Codziennie, „Zwolniony, bo poprosił o pomoc”: Dowódca amerykańskiego okrętu, lotniskowca USS „Theodore Roosevelt" został zwolniony za apel o pomoc, który wyciekł do mediów. W swoim liście kpt. Brett Crozier poprosił władze o podjęcie działań mających pomóc w walce z koronawirusem na pokładzie jego okrętu. „Na pokładzie lotniskowca pozostać musi ok. 1000 osób odpowiedzialnych m.in. za pracę reaktora nuklearnego, który musi działać bez przerwy. Sekretarz marynarki wojennej USA Thomas Modly oznajmił, że kapitan Brett Crozier został w czwartek usunięty ze stanowiska ze względu na <<zły osąd zaistniałej sytuacji>> i spowodowanie burzy medialnej poprzez rozpowszechnienie swojego stanowiska ws. sytuacji na okręcie osobom, które nie były jego zwierzchnikami.”


Reklama

Komentarze (2)

 1. rob ercik

  Może NATO zamiast rakiet wyśle sprzęt do ratowania życia?

 2. dons

  Kłamsto, ma jednak krótkie nożki, bo walki prowadzą ukry, a nie bojownicy Donbasu. Minionej doby na donieckim odcinku frontu, ukraińscy żołnierze prowadząc ostrzały przy użyciu: moździerzy kaliber 120 (5 ostrzałów, 31 min) i 82 mm (9 ostrzałów, 66 min), opancerzonych wozów bojowych (BMP-2 i BTR, 4 ostrzały, 140 pocisków), działka przeciwlotniczego ZU-23-2 (1 ostrzał, 30 pocisków), przeciwpancernych rakiet kierowanych PTUR (2 rakiety) oraz granatników: AGS-17 (5 ostrzałów, 93 granaty), SPG-9 (6 ostrzałów, 23 granaty) i RPG-7 (12 granatów), a także broni maszynowej- w tym ciężkiej (12 ostrzałów), w sumie 25 razy naruszyli warunki rozejmu. Ukraińscy żołnierze prowadzili ostrzał w następujących punktach frontu: rejon Gorłówki (Ozierjanowka, Zajcewo oraz teren osiedla mieszkaniowego przy kopalni 6/7), okolice i obrzeża Doniecka (Szirokaja Bałka, Kasztanowoje, Jasinowataja, Staromichajłowka i Aleksandrowka oraz Żabiczewo i teren lotniska, serwisu „Volvo-Center” oraz osiedla mieszkaniowego przy kopalni Trudowskaja- na obrzeżach Doniecka), a także południowy odscinek frontu (Jasnoje i Komiternowo). Łącznie w wyniku ukraińskich ostrzałów, w ciągu minionej doby na terytorium DRL spadło 398 pocisków (wobec 213- w odniesieniu do dnia poprzedniego), co spowodowało uszkodzenie 2 domów jednorodzinnych w Komiternowie przy ulicy Kirowa nr. 13 i 24 oraz 7 domów jednorodzinnych i 3 mieszkania w Sataromichajłowce przy ulicy Żukowskiego nr. 37 (tam też została uszkodzona główna magistrala energetyczna), Koczubińskiego nr. 9 i 15, Dniepropietrowskiej nr. %A, Pierwomajskiej nr. 23, Krasnofłockiej nr, 19 i 34 oraz Gagarina nr. 1 m. 1, nr. 2 m. 1 i nr. 7 m.2. Tak więc kłamcie dalej.

  1. dus

   NATO apeluje do Rosji o wstrzymanie walk na Ukrainie.

  2. Roger

   Możesz podać źródła?

  3. miki

   A teraz podaj źródła tych dokładnych informacji skoro twój post przeszedł przez redakcję jak rozumiem to nie jest prowokacja tylko sprawdzone info.

Reklama