Reklama

Siły zbrojne

Wojskowe Zakłady Elektroniczne wesprą systemy rozpoznania radarowego

  • Fot. Nadbużański OSG, Straż Graniczna
    Fot. Nadbużański OSG, Straż Graniczna

Wojskowe Zakłady Elektroniczne z Zielonki wesprą eksploatację pasywnych systemów rozpoznania radiolokacyjnego, używanych w Wojsku Polskim.

Zgodnie z informacją, zamieszczoną w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, WZE będą odpowiedzialne za naprawy, diagnostykę, konserwację oraz usługi utrzymujące w sprawności technicznej dla Zmodernizowanych Stacji Rozpoznania Systemów Radiolokacyjnych POST-3MD, Stacji Rozpoznania Lotniczych Systemów Radiolokacyjnych MSR-W oraz Mobilnych Zestawów Rejestracji i Analizy Sygnałów Radiolokacyjnych MZRiASR.

MZRiASR
System MZRiASR. Fot. WZE

Obecnie trwają ustalenia dotyczące szczegółów zamówienia, które ma zostać złożone za pośrednictwem 3. Regionalnej Bazy Logistycznej – w ogłoszeniu o dobrowolnej przejrzystości ex ante nie podano więc np. wartości umowy. Jednakże wiadomo już że zostanie ono udzielone Wojskowym Zakładom Elektronicznym w trybie zamówienia z wolnej ręki. W uzasadnieniu wskazano m.in., że to WZE są „producentem i właścicielem dokumentacji technicznej na wymienione powyżej usługi”.

WZE przeprowadziły modernizację stacji rozpoznania systemów radiolokacyjnych POST-3M konstrukcji rosyjskiej do standardu POST-3MD. Z kolei systemy MSR-W i MZRiASR, opracowane przez Wojskowe Zakłady Elektroniczne, dostarczono Wojsku Polskiemu już po 2000 roku. Wszystkie typy urządzeń są przeznaczone do prowadzenia pasywnego rozpoznania sygnałów radiolokacyjnych, emitowanych przede wszystkim przez statki powietrzne. 

Reklama

Komentarze (1)

  1. slawa

    Znowu klonowanie lub przerobki sowieckiego zlomu. Ile typow uzbrojenia jest 100% nasze?

Reklama