Reklama

Siły zbrojne

Saab dostarczy systemy szkoleniowe dla estońskiej armii

  • Fot. MON
    Fot. MON

Estonia zdecydowała się na zakup laserowych systemów strzelań BT46 produkowanych przez szwedzki koncern Saab. Zamówienie dla estońskiej armii zostanie zrealizowane w 2018 roku.

Estońskie Siły Zbrojne dokonały pierwszego zakupu laserowych symulatorów strzelań w 2008 r., z przeznaczeniem do wykorzystania w ćwiczeniach strzeleckich i taktycznych. Teraz Saab otrzymał dodatkowe zamówienie na symulatory, które będą wykorzystywane przez brygadę zmechanizowaną, w jednostkach wojskowych oraz szkołę piechoty.

Czytaj też: Szwedzkie symulatory dla żołnierzy

Kontrakt obejmuje dostawę systemów BT46 dla pojazdów CV9035, broni wsparcia Carl-Gustaf oraz symulatorów piechoty do zastosowania na szczeblu kompanii. Do zarządzania i monitorowania przebiegu ćwiczenia wykorzystywany jest zestaw Saab – Manpack 300. Dodatkowo, umowa obejmuje pięcioletnie wsparcie. Dzięki tym ulepszeniom, estońska armia zwiększa swoje możliwości szkolno-treningowe.

Nowy zestaw szkolno-treningowy umożliwi Estońskim Siłom Zbrojnym prowadzić podstawowe ćwiczenia strzeleckie dla załóg bwp CV9035, oraz taktyczne do szczebla kompanii zmechanizowanej, zachowując najwyższy realizm i wydajność pod względem kosztów działania. Takie ćwiczenia przełożą się na znaczne zwiększenie zdolności bojowej estońskich pododdziałów w terenie.

Jyrki Kujansuu, Dyrektor Saab odpowiedzialny za Polskę i Kraje Bałtyckie

BT46 to laserowy symulator strzelań do ćwiczeń strzeleckich z różnymi rodzajami uzbrojenia i przeprowadzania realistycznych, taktycznych ćwiczeń dwustronnych w terenie. System został już dostarczony do ponad 20 krajów jako wsparcie dla ćwiczeń bojowych z pojazdami i powiązanymi systemami uzbrojenia. Saab dostarczył ponad 7000 symulatorów pojazdowych w ponad 100 konfiguracjach do użytkowników na całym świecie.

Czytaj też: Skytrucki dla estońskich sił powietrznych

Reklama

Komentarze

    Reklama