Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Polak nowym prezesem Honeywell na Europę Środkową i Wschodnią

Fot. Honeywell
Fot. Honeywell

Ronald Binkofski został powołany na stanowisko prezesa Honeywell na Europę Środkową i Wschodnią. Będzie pracować w warszawskim biurze firmy.

W swojej nowej roli Ronald Binkofski pokieruje realizacją strategii Honeywell w krajach regionu, gdzie firma zatrudnia ponad 11 000 pracowników w takich obszarach jak produkcja, obsługa klienta, wsparcie i back office, a także sprzedaż i marketing. Ronald Binkofski będzie się koncentrował na zapewnieniu zyskownego, długofalowego wzrostu firmy w regionie Europy Centralnej i Wschodniej - poprzez rozwój organiczny i nieorganiczny, identyfikowanie i egzekwowanie szans rynkowych zapewniających wzrost, a także inwestycji przynoszących zysk. 

Ronald Binkofski jest ponadto członkiem zespołu kadry zarządzającej Honeywell ds. Regionów Wysokiego Wzrostu pod kierownictwem Shane Tedjarati, który koncentruje się na realizowaniu strategii wzrostu Honeywell na rynkach o dużym potencjale komercyjnym. 

Początki kariery zawodowej Ronalda Binkofskiego są związane z niemiecką firmą Software AG, gdzie rozpoczął pracę w roku 1995 i w której pracował przez 9 lat na różnych stanowiskach. W Software AG Roland Binkofski awansował do stanowiska Area Manager na Europę Środkową i Wschodnią. Przez kolejne dwa lata prowadził działalność jako niezależny doradca ds. zarządzania w dziedzinie oprogramowania komputerowego oraz usług IT. W 2006 r. Ronald dołączył do zespołu Microsoft, gdzie sprawował różne funkcje kierownicze wyższego szczebla, w tym między innymi stanowisko Głównego Dyrektora ds. Operacyjnych oraz Dyrektora Generalnego Microsoft Polska, Dyrektora Generalnego Microsoft Rumunia oraz Dyrektora Generalnego Microsoft na Region Azji Środkowej.

Ronald uzyskał tytuł magistra w dziedzinie matematyki stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim i jest także absolwentem Zaawansowanego Programu Zarządzania prowadzonego przez Europejski Instytut Zarządzania Biznesem (Institut européen d'administration des affaires - INSEAD) w Fontainebleau we Francji. Studiował również język rosyjski na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie nad Menem. 

Reklama

Komentarze

    Reklama