Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Dania kupuje armeńskie drony. Krunk wchodzi na rynek zachodniej Europy

Dania kupiła w Armenii drony powietrzne Krunk – fot. ArmeniaNow
Dania kupiła w Armenii drony powietrzne Krunk – fot. ArmeniaNow

Armeńskie bezzałogowe statki latające Krunk zostały kupione przez Danię dla potrzeb cywilnych. Mają służyć do nadzoru terenów uprawowych i do badań naukowych.

O zakupie przez Danię dronów poinformował dyrektor armeńskiego konsorcjum przemysłowego UITE (Union of Information Technology Enterprises). Wstępne ustalenia mówią o dostarczeniu 10 bezzałogowców. Mają być one wykorzystywane w zadaniach cywilnych – przede wszystkim dla potrzeb rolnictwa.

Jest to bardzo ważny kontrakt dla Armeńczyków. Pozwala on im bowiem wejść na rynek zachodniej Europy z bezzałogowcem, który jest tani, reklamowany jako niezawodny i wielozadaniowy. Według producenta może on być stosowany również przez resorty siłowe. Armeńska armia wykorzystuje 15 bsl typu Krunk do prowadzenia rozpoznania i przekazywania w czasie rzeczywistym obrazu telewizyjnego i w podczerwieni wybranego terenu.

Krunki były po raz pierwszy pokazane w czasie defilady wojskowej 21 września 2011r. podczas 20 rocznicy uzyskania niepodległości przez Armenię.

Reklama

Komentarze

    Reklama