Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Amerykanie testują nowe łodzie patrolowe Mark VI

fot. US Navy
fot. US Navy

Czwarty Dywizjon rzeczny i przybrzeżny (Coastal Riverine Group 4) po raz pierwszy przeprowadził ćwiczenia z okrętem amfibijnym USS „Bataan” wykorzystując dwie nowe łodzie patrolowe Mark VI.

Próby realizowano w ramach 5 Floty amerykańskiej, która najczęściej operuje w rejonie Zatoki Perskiej. Testy polegały przede wszystkim na załadunku i wyładunku łodzi z okrętu oraz na realizowaniu działań patrolowych i zabezpieczających z wykorzystaniem różnych scenariuszy zagrożenia.

W manewrach użyto trzeciego i czwartego patrolowca przekazanego amerykańskiej marynarce wojennej. Pierwsze dwie łodzie typu Mark VI otrzymał 2. Dywizjon rzeczny i przybrzeżny we wrześniu 2015 r. Jak dotąd zamówiono 10 takich jednostek.

Łodzie patrolowe Mark VI są całkowicie wykonane z aluminium, mają długość 25,9 m i mogą poruszać się z prędkością powyżej 35 węzłów. Dlatego dla bezpieczeństwa 10 członków załogi i 8 pasażerów wszystkie siedzenia są specjalnie amortyzowane i zabezpieczone pasami. Uzbrojenie każdego kutra stanowi jedno działko Mark 38 kalibru 25 mm.

Reklama

Komentarze (1)

 1. Morgul

  GAWRONA nie chcieli kupić ? biorąc pod uwagę cenę to można się spodziewać że to najlepszy patrolowiec w tej części galaktyki !

  1. dziadek

   Powtarzane po 1000 x kawały przestają być śmieszne

  2. Rozczarowany naiwniak

   to nie jest nie nie miało być śmieszne to jest przejaw bezsilności na poczynania decydentów braku ich odpowiedzialności za marnowanie pieniędzy niweczenie naszych oczekiwań

Reklama