Delegacja z Arabii Saudyjskiej w PCO

15 lipca 2019, 13:57
DSC_0120
Delegacja z Arabii Saudyjskiej w PCO S.A./ Fot. pcosa.com
Reklama

W siedzibie PCO S.A. wizytę złożyła delegacja Arabii Saudyjskiej.

W dniu 10 lipca siedzibę PCO S.A. odwiedził Mohammaed Madani, ambasador Królestwa Arabii Saudyjskiej w Warszawie. Towarzyszył mu Attache Obrony Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Goście obejrzeli multimedialną prezentację Spółki. Odwiedzili wydział optyczny, a następnie zapoznali się z najnowocześniejszymi wyrobami noktowizyjnymi dla indywidualnego żołnierza oraz kamerami przeznaczonymi dla platform bojowych.

image
Delegacja z Arabii Saudyjskiej w PCO S.A./ Fot. PCO.

Czytaj też: Lider Bezpieczeństwa Państwa dla PCO S.A.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 11
Reklama
Naiwny
wtorek, 16 lipca 2019, 22:30

Niemcy zerwali wszelką współpracę wojskową z Rosją. Robią nadal interesy w sferze cywilnej. I tak samo powinniśmy postępować z Saudami. Proszę bardzo - sprzedawajmy im jabłka i inne wyroby polskich rolników a nie broń za pomocą której zabijają kobiety i dzieci w sąsiednim kraju. A Pan Czaputowicz mógłby delikatnie zwrócić uwagę następcy tronu, że nie należy mordować dziennikarzy nawet jeśli nie podoba im się dynastia Saudów. Zróbmy choć tyle.

MAZU
wtorek, 16 lipca 2019, 13:25

Celem tej "delegacji" jest infiltracja polskich naukowców, aby "wykupić" najwartościowszych i zabrać do siebie (za 10 x większą pensję). To samo powinniśmy robić z naukowcami z Ukrainy (tymi od rakiet). M

Niuniu
wtorek, 16 lipca 2019, 13:24

USA handluje z Saudami bronią bo Trump zawetował ustawę senatu USA zakazującą taki handel. A Niemcy już nie handlują. A jak Wam kasa nie śmiedzi to zacznijmy znów robić interesy z Rosją. A PCO to nie prywatna firma tylko zakład w 100% kontrolowany przez Państwo Polskie.

Marek
wtorek, 16 lipca 2019, 14:54

To, że Niemcy nie handlują z Saudami guzik mnie obchodzi. A to, że Niemcy robią interesy z Rosją, utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że my możemy robić interesy z Saudami.

Derwisz
wtorek, 16 lipca 2019, 07:06

Czyżby wloska oferta okazała się mniej konkurencjyjna?

Naiwny
poniedziałek, 15 lipca 2019, 21:37

Szczerze to nie bardzo rozumiem dlaczego w ogóle pozwolono na tą wizytę. Decydentom może warto przypomnieć, że Arabią Saudyjską żądzi jedna z najokrótniejszych dyktatur świata, To właśnie oficjalny następca tronu, minister siłowych ministerstw i faktyczny władca tego kraju jest oskarżany o osobiste wydanie rozkazu na zabicie na terenie ambasady w Turcji opozycyjnego dziennikarza. Ale to pikuś w stosunku do tego co służby specjalne robią na codziennie w kraju. A pozostaje jeszcze systematyczne zabijanie przez armię tego kraju cywili w Yemenie. Z tego powodu wiele europejskich państw, Kanada i Senat USA zakazałowspółpracy wojskowej i eksportu broni do tego panstwa. I pewnie dla tego przedstawiciele Saudyjskiego reżymu szukają alternatywnych źródeł dostaw broni i innych wojskowych komponentów. Polska potrafiła zająć pryncypialne stanowisko w sprawie Rosji, Syrii, Wenezueli czy Iranu a tu nagle stosuje zupełnie odmienne standarty i do tego jeszcze się tym chwali. Wstyd.

Marek
wtorek, 16 lipca 2019, 08:04

Jest powiedzenie, że pieniądze nie śmierdzą. Dlatego jak coś kupią tutaj, wstydził się nie będę.

Ferdynand
wtorek, 16 lipca 2019, 07:05

PCO nie jest firmą, której zadaniem jest kształtowanie polityki zagranicznej państwa. Do tego powołane są inne instytucje. Skoro przedstawiciele Arabii Saudyjskiej dostali pozwolenie na wjazd do Polski to znaczy, że rząd nie ma z tym problemu. PCO w tym zakresie nie ma nic do gadania.

asd
wtorek, 16 lipca 2019, 03:45

Skoro Niemcy czy USA handlują w najlepsze z bliskim wschodem, to nie ma co udawać świętszych od papieża, a później stękać że nasza zbrojeniówka ciągle na rządowym garnuszku i nic za granicę nie eksportuje.

Martinez34
wtorek, 16 lipca 2019, 01:06

money money money - oto odpowiedz na Twoje pytanie z pierwszego zdania.

Tak myślę
poniedziałek, 15 lipca 2019, 22:52

Czy aby na pewno USA nie handluje z Arabią? Wpisz w google: >Tylko Arabia Saudyjska kupuje więcej broni od USA niż Polska<. Co prawda informacja sprzed roku ale nie zrywa się tak nagle kontraktów i dostawy zapewne trwają.

Tweets Defence24