Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Boeing i Polski Holding Obronny - początek współpracy

fot. PHO
fot. PHO

Boeing oraz Polski Holding Obronny podpisały list intencyjny w sprawie określenia obszarów, w których Boeing i PHO mogą nawiązać współpracę mającą na celu sprostanie potrzebom obronnym Polski oraz wspieranie rozwoju lokalnego przemysłu.

Zgodnie z porozumieniem podpisanym w trakcie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, szefowie Boeinga i PHO rozpoczną określanie obszarów przyszłej współpracy. Możliwości mogą obejmować produkcję platform, zaawansowane rozwiązania technologiczne, prace badawczo-rozwojowe oraz inne obszary wspólnego zainteresowania.

PHO jest regionalnym liderem w zakresie technologii obronnych, korzystającym z utalentowanej i doświadczonej polskiej kadry przy wytwarzaniu produktów światowej klasy mówi Henryka Bochniarz, prezes Boeing Central and Eastern Europe. Cieszy nas możliwość współpracy z tą firmą nad potencjalnym wkładem w modernizację obronności Polski.

Zarówno PHO, jak i Boeing cieszą się w Europie doskonałą opinią, dlatego też współpraca tych firm ma znaczny potencjał, powiedział Krzysztof Krystowski, prezes zarządu Polskiego Holdingu Obronnego. Z niecierpliwością czekamy na możliwość zbadania obszarów, w których będziemy mogli zaspokoić potrzeby przemysłu obronnego w Polsce i innych krajach sojuszniczych - podkreślił Krystowski. 

(MG)

  • PHO
Reklama

Komentarze (2)

  1. JMK

    Już zaczynam się martwić ! Jak to będzie wyglądać tak jak dostawy "dreamliner-ów" do LOT , to niech bóg ma nas w opiece ?

  2. sorbi

    Boeing cieszy się w Europie wspaniałą opinią -zwłaszcza ich Dreamliner ! buhahahhhaha! A PHO - znaczy się BUmar -"jeszcze większą". SUkces goni sukces ,a zamówień mają...ech na "tony" Nawet z WZT-3 do Indii dali plamę - ale rozmowy trwają i może coś odkręcą.

Reklama