Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Wtorek z Defence24.pl: Szef MON o stanie polskiej armii; Czy Iranowi i USA uda się powrócić do porozumienia nuklearnego?

Fot. MON
Fot. MON

Wtorkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Gazeta Polska Codziennie, „Manewry na szóstkę”: Mariusz Błaszczak w Programie l Polskiego Radia był pytany o stan polskiej armii. „Wojska lądowe zmieniają się, jeżeli chodzi o zdolności związane z artylerią. To jest największe wyzwanie, wyciągamy wnioski z agresywnej polityki Rosji. Z napaści rosyjskiej na Gruzję w 2008 r., z napaści rosyjskiej na Ukrainę w 2014 r., i doskonale wiemy, że artyleria w tych konfliktach odgrywała kluczową rolę - powiedział szef MON. Błaszczak został też zapytany o doniesienia medialne dotyczące ostatnich ćwiczeń Zima-20, które miały się zakończyć <<klęską polskiej armii>>. - Mamy do czynienia z manipulacją, z fake newsami - stwierdził stanowczo minister.”


Piotr Jendroszczyk, Rzeczpospolita, „Jak wrócić do porozumienia”: Czy Iranowi i USA uda się powrócić do porozumienia nuklearnego? „Teheran obawia się utraty twarzy, ale dostrzega w administracji Joe Bidena szansę na wyjście z gospodarczej matni [...] Tymczasem ajatollah Ali Chamenei, najwyższy przywódca Islamskiej Republiki Iranu, wyjaśniał tego samego dnia w irańskiej telewizji, że jego kraj jest gotów do przestrzegania swych zobowiązań, ale najpierw muszą zostać zniesione wszystkie amerykańskie sankcje.”


Reklama

Komentarze

    Reklama