Geopolityka

Ukraina ma problem z kontrolą granic

Fot. dpsu.gov.ua
Fot. dpsu.gov.ua

Na chwilę obecną ukraińska Służba Graniczna nie kontroluje 409 kilometrów granicy państwowej w obwodzie donieckim i ługańskim. 

Poinformował o tym na antenie 5 Kanału rzecznik prasowy Państwowej Służby Granicznej Oleh Słobodjan. Stwierdził on wprost: „nie kontrolujemy obecnie 409,3 km granicy w obrębie obwodu donieckiego i ługańskiego”.

Dodał też, że na rosyjsko-ukraińskim granicznym punkcie kontrolnym „Donieck” pracuje międzyresortowa komisja, w skład której wchodzą także pracownicy Państwowej Służby Granicznej. Jak zaznaczył, warunki ich pracy są bardzo trudne.

Jak zapowiedział Petro Poroszenko, do końca tego roku ma zostać odnowiona pełna kontrola nad granicami państwowymi. Słobodjan deklaruje, że zrobi wszystko, aby to się stało, niemniej jednak zauważył, że „nie wszystko zależy od Służby Granicznej, bo są to kwestie innego szczebla, międzynarodowego”.

Komentarze (4)

 1. gość

  a jest coś z czym Ukraina nie ma problemu ?

  1. cvc

   Dobre, trafne i na czasie!

 2. rober cik

  5 kanal nie jest prywatnym kanalem porochenki ?

 3. edi

  Rosja też "nie kontroluje" swojej części granicy w tym miejscu a co świadczy że jest winna temu do czego nie chce się przyznać ,a o czym cały świat od dawna wie.

 4. Zdzich

  "Ukraina ma problem z kontrolą granic." Naprawdę?