Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Coraz więcej młodych ludzi nie stawia się przed obowiązkową komisją kwalifikacyjną do wojska; Islamizacja Europy powodem wzrostu przestępczości

Fot. http://miasto.augustow.pl
Fot. http://miasto.augustow.pl

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Gazeta Polska Codziennie, „Młodzi nie chcą służyć w armii”: Coraz więcej młodych ludzi nie stawia się przed obowiązkową komisją kwalifikacyjną. „Najnowszy raport Najwyższej Izby Kontroli pokazuje, że z roku na rok coraz mniej 19-latków zgłasza się na wezwania wojskowych komend uzupełnień. Przybywa za to osób, które ignorują obowiązkowe stawiennictwo na testy prowadzone przez komisje wojskowe. W samym 2016 r. 38 tyś. mężczyzn uniknęło tych badań. Niż demograficzny i praca zarobkowa poza granicami kraju skutecznie utrudniają prowadzenie kwalifikacji wojskowej, a tymczasem sprawa zaczyna wyglądać poważnie. [...] NIK proponuje wprowadzenie kwalifikacji wojskowej na odległość za pomocą dokumentów elektronicznych oraz oświadczeń osób przebywających za granicą.”


Piotr Falkowski, Nasz Dziennik, „Przestępczy islam”: W Finlandii według policyjnego raportu obejmującego rok 2016 na 116 zbrodni na tle seksualnym aż 108 popełnili imigranci z państw arabskich. „Dla nich jesteśmy niewiernymi. Oczywiście, gdyby chrześcijaństwo w Europie było silne, nie uzyskaliby takiej przewagi, jaką mają teraz w Europie. Myślę, że będziemy świadkami coraz większej eskalacji przemocy i rozlewu krwi, a niedługo wojen domowych w Europie Zachodniej - przewiduje dr Grysa. W Niemczech o problemie mówi się przynajmniej od dekady. Najpierw alarm wszczęły związki zawodowe policjantów, gdyż ich członkowie uznawali pracę w pewnych miejscach za zbyt niebezpieczną.[…]”


Reklama

Komentarze (9)

 1. Olender

  A niby dlaczego mieli by iść do wojska po to aby modlić się do brzozy smoleńskiej, czy może służyć w Macierewiczowej armii... i oddawać salut Misiewiczom?... Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę...

  1. Kksks

   Defetyzm

  2. dim

   @Kksks - Defetyzm, sabotaż, to były właśnie działania wyżej opisane.

 2. lo

  Ten kraj dla nikogo nic nie zrobil,poszli ludzie we wrzesniu 39 walczyc za Polske i co z tego mieli?

 3. lol

  Jak Zrobimy w nastépnej wojnie jak Czesi to bedzie OK

 4. księgowy

  Państwo polskie (czytaj zakłady pracy ) nie mają do zaoferowania polskim pracownikom nic poza najniższą płacę czyli 1530zł - 60zł na ubezpieczenie NW. Czy w takiej sytuacji młody człowiek czuje się zobowiązany do uczestnictwa w obronie kraju? Dochodzi do takiej sytuacji, że mają być sprowadzani pracownicy z Erytrei, Indii. O pracownikach z Ukrainy którzy są lepiej opłacani od Polaków już nawet nie wspomnę. Polacy stają się obywatelami 2 kategorii we własnym kraju.

  1. Janek 23

   Są lepiej opłacani, bo więcej pracują. Na budowach płaci się od wykonanej pracy, a nie od godziny.

  2. Harry 2

   I tu się mylisz. Gdy Polacy chcą dorobić i popracować to im się nie płaci.

 5. Greg

  Widać nie tylko ja tak miałem ale mnie ścigano jak największego wroga ludu

 6. Harry 2

  Do wojska powinni iść ochotnicy, a nie ludzie z \"łapanki\". Ponadto młodzi ludzie wiedzą, że lepsze etaty, stanowiska obsadzane są przez tzw. \"plecaki\" i trudno im się dziwić, że nie chcą być \"mięsem armatnim\".

 7. autor

  Widocznie młodzi ludzie doszli do wniosku ,że ten kraj nadal nic dla nich nie zrobił ( i nic nigdy nie zrobi)... A po drugie jaki Portugalczyk czy Hiszpan będzie walczył ( dla nas i za nas)

  1. balbino

   za male zarobki, na poziomie miski ryzu do 2k

 8. vevo

  \" Islamizacja Europy powodem wzrostu przestępczości\" no kto by pomyslal.

 9. dim

  Istnieje proste lekarstwo na niestawiennictwo /niechęć do służby. Oto każdy wezwany mógłby zasłonić się np. umotywowanym pobytem za granicą. Jednocześnie jednak ciążyłby na nim obowiązek uiszczania opłaty, w zamian za odroczenie komisji. I tak corocznie. Wysokość do rozważenia, rozsądna, ale i skuteczna, zależna od okoliczności. - z drugiej strony, oczywiście, że bez sensu byłoby szkolenie poborowych skrajnie niewłaściwych. To jest system już sprawdzony, łącznie z możliwością odpłatnego wykupienia się od służby w ogóle. To w razie istnienia obiektywnych przeszkód czy komplikacji, przykład Grecji. A wojsko ma wtedy więcej pieniędzy dla tych, którzy nie migają się.

Reklama