Reklama

Siły zbrojne

Strzelcy wyborowi na szkoleniu kondycyjnym [FOTO]

 • Fot. M.Dura
  Fot. M.Dura

Strzelcy wyborowi jednostek 21. Brygady Strzelców Podhalańskich wzięli udział w górskim obozie szkoleniowym w Tatrach. W czasie szkolenia maszerowano na długich dystansach i zdobywano szczyty.

Jak informuje kpt Konrad Radzik z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, żołnierze z 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich, 21. Batalionu Dowodzenia i 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich wzięli udział w obozie górskim, którego celem było wzmocnienie wydolności i kondycji fizycznej strzelców wyborowych. Wojskowi wykonywali marsze z obciążeniem, część z nich z wykorzystaniem nart. W kolejne dni rosło także i tempo marszów, i wysokość zdobywanych szczytów. Pierwszego dnia strzelcy udali się nad Morskie Oko, aby przyzwyczaić organizm do warunków górskich, kolejnego dnia szkolenia przy pomocy nart skiturowych zdobywali Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.), a ostatniego dnia szkolenia pieszo weszli na szczyt Ciemniaka (2096 m n.p.m.).

Marsze prowadzone były z plecakami zawierającymi niezbędne wyposażenie górskie. Każdy z uczestników musiał posiadać zestaw lawinowy, dodatkowo żołnierze zabierali ze sobą rzeczy niezbędne podczas takiej wyprawy, czyli dwa komplety suchej odzieży, zestaw do przygotowania posiłku oraz termos z gorącą herbatą. Szkoleniu sprzyjały warunki pogodowe, lecz zalegający śnieg nie ułatwiał marszu.

Reklama

Komentarze (7)

 1. Emeryt z Intelligence

  Górski Obóz Szkoleniowy lepiej brzmi niż wycieczka w góry.10 snajperów pochodziło po górach, terenie ich przyszłych walk , chyba z Czechami i Słowakami? Oczekiwałbym od strzelców wyborowych trening kondycji strzeleckiej, a nie fizycznej. A jak już to niech codziennie biegają po 3 km w oporządzeniu, u siebie w koszarach. Jestem ciekaw gdzie nocowali?

 2. Ktoś

  Kasprowy, Ciemniak i Moko , szał porostu. Tam ludzie w szpilkach i klapkach wchodzą. Od żołnierzy należy chyba wymagać coś więcej, szczególnie że to jednostka o profilu górskim.

 3. Jasio

  Brawo chłopaki, kondycja musi być! Więcej takich wypadów w góry i pagóry najlepiej połączonych ze strzelaniem!

 4. tak tylko...

  Propaganda rosyjska działa. Proszę przeczytać poniższe wpisy i policzyć ile z nich szydzi z naszych żołnierzy.

 5. Baron zum Beispiel

  a broń? mieli? żeby nie było jak z naszymi piłkarzami... najlepiej grają pozycyjnie i bez piłki :)

 6. julia

  No to znamy poziom naszych asów. Teraz czas aby odbić się od dna

 7. Przemo

  A ilu tych strzelców wyborowych jest w naszym WP.

Reklama