Reklama

Siły zbrojne

Amerykanie w Iraku pod ogniem moździerzy

Fot. U.S. Army
Fot. U.S. Army

Baza irackich sił powietrznych Balad, w której amerykańscy doradcy wojskowi prowadzą szkolenie sił irackich, była celem ataku moździerzowego.

Na teren bazy spadły trzy pociski moździerzowe, które wywołały niewielkie pożary, brak jest doniesień o ofiarach wśród żołnierzy.

Do ataku doszło w momencie narastającego napięcia na Bliskim Wschodzie, związanego ze sprzecznymi stanowiskami Stanów Zjednoczonych i Iranu. Kilkadziesiąt godzin wcześniej doszło do drugiej już serii incydentów w cieśninie Ormuz, gdzie nieznani sprawcy przeprowadzili kilka ataków na statki przewożące ropę naftową i chemikalia.

Reklama

Komentarze (4)

 1. K...W

  I to tłumaczy po co nam te "niewidzialne" f-35. Zapłacimy, może nawet ciut taniej. I będą w sam raz do wyciągania cudzych kasztanów. Są akcje których nawet na standardy usa i izraela "nie wypada". Czy to Iran czy Syria - nagrabimy sobie -u dotąd przyjaznych albo obojętnych- arabów. Za nic, żadne tam choć dziękuję...

  1. Palmel

   Izraelskie F35 poznały skuteczność rosyjskich systemów przeciwlotniczych w ubiegłym roku

  2. GB

   Nieskuteczność rosyjskich systemów plot. Tak jest poprawnie.

  3. Davien

   No własnie poznały i padły ze smiechu jak Rosja wyłaczała wszystko jak tylko pojawiały sie w okolicy by im S-400 nie odparowało:) Ta skutecznośc była tak "duża" że zestzrelili sobie Iła-20 a jak latały F-35 to cała rosyjska i syryjska OPL zgodnie udawały ichtamnieta:)

 2. Dkdkdiei

  Najeżone elektroniką okręty ,samoloty patrolowe za setki milionów dolarów, okręty podwodne warte miliardy dolarów i "nieznani sprawcy" ? Bojownicy mafii ? Śmiech na sali z rozpoznania albo przeinaczenie dziennikarskie

 3. kuba

  Czyżby Pompeo miał jednak rację? Jaki będzie dalszy scenariusz, jeśli będą ponawiane ataki na USA Army i floty kooperujące z Arabią Saudyjską?

 4. kubeusz

  Jacy nieznani !! komu zależy na rozpętaniu wojny ?? kto najbardziej boi się IRANU ?? odpowiedz sama się nasuwa - IZRAEL ..

Reklama