Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Rafael utrzymał wysoki rating

Samobieżna wyrzutnia systemu Iron Dome. Fot. Defence24.pl.
Samobieżna wyrzutnia systemu Iron Dome. Fot. Defence24.pl.

Izraelski koncern Rafael poinformował, że jego międzynarodowy rating kredytowy A– ze stabilnym horyzontem czasowym został potwierdzony przez S&P Global Rating.

W komunikacie izraelska firma podkreśla, że ranking A– jest najwyższym, jaki kiedykolwiek otrzymała i wskazuje na jej stabilność finansową, jakość zarządzania oraz osiągnięcia technologiczne. S&P przeanalizowała osiągnięcia finansowe, menedżerskie i technologiczne Rafaela w 2020 r. i postanowiła utrzymać pozycje firmy: AAA w rankingu izraelskim oraz A– w rankingu międzynarodowym, czwarty rok z rzędu.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Rafael poinformował, że otrzymał szereg zamówień od klientów międzynarodowych, w tym zamówienie od państwa azjatyckiego na kwotę 200 milionów dolarów na pociski powietrze-ziemia SPICE, pociski Spike oraz na programowalne systemy łączności radiowej Bnet.

Produkty Rafaela są używane przez Siły Obronne Izraela i użytkowników eksportowych na całym świecie, w tym US Army, która ma na wyposażeniu zestawy przeciwrakietowe Iron Dome oraz systemy aktywnej ochrony Trophy dla czołgów M1A2 Abrams. W Polsce najbardziej znanym produktem tego koncernu są pociski przeciwpancerne Spike, produkowane w wersji Spike-LR na licencji w spółce Mesko.

Prezes i dyrektor generalny Rafaela, Yoav Har-Even stwierdził: „Jesteśmy dumni ze sposobu, w jaki utrzymaliśmy naszą solidność i stabilność finansową w tym trudnym i niepewnym okresie. Pozwoli nam to nadal być motorem wzrostu, głównym filarem bezpieczeństwa Państwa Izrael i zaufanym dostawcą najnowocześniejszych technologii dla naszych partnerów na całym świecie”.

Reklama

Komentarze

    Reklama