Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

PCO poszukuje młodych inżynierów

Fot. R. Surdacki/Defence24.pl.
Fot. R. Surdacki/Defence24.pl.

Firma PCO S.A. poszukuje pracowników zainteresowanych rozwojem zawodowym w dziedzinie optoelektroniki. Oferta kierowana jest również do młodych osób - studentów i absolwentów.

Firma rozwija kontakty z władzami i biurami karier polskich uczelni technicznych, aby na bieżąco zapoznawać studentów z tematem nowych technologii wykorzystywanych w przemyśle obronnym i zachęcać ich do podjęcia stażu, a w przyszłości zatrudnienia w PCO S.A.

Spółka uczestniczy jako ekspert w konferencjach naukowych, jak również realizuje własne wydarzenia dla studentów, prezentując swoje zaplecze i największe osiągniecia w branży optoelektroniki. Dodatkowo z myślą o młodych, potencjalnych pracownikach, prowadzi program staży i praktyk oraz bierze udział w wybranych targach pracy. Uczestniczy między innymi w Festiwalu Pracy Jobicon. 

Nasza obecność na Festiwalu Pracy Jobicon to kolejna inicjatywa, którą podejmujemy w ramach realizacji działań promujących naszą firmę jako atrakcyjnego, innowacyjnego i dającego możliwości rozwoju pracodawcę. Liczymy, że nowoczesna formuła wydarzenia przyciągnie młode talenty. Pozwoli nam na aktywną prezentację firmy i będzie okazją do pozyskania specjalistów w zakresie projektowania układów cyfrowych, rejestracji i przetwarzania obrazu, inżynierów elektroników oraz ekspertów w zakresie satelitarnych systemów obserwacyjnych i systemów optycznych.

Maurycy Wojtak, Dyrektor ds. Zarządzania Kadrami z PCO S.A.

Dla uczestników targów pracy, bezpośredni kontakt z PCO S.A. to okazja do zapoznania się z działalnością firmy tworzącej potencjał polskiego przemysłu obronnego w zakresie wyrobów optoelektronicznych, przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej.

 • PCO
Reklama

Komentarze (2)

 1. ringo

  Cyrk w cyrku... Niby noktowizory produkuje się w Polsce, ale tak naprawdę wielbiciele ASG muszą kupować je od na międzynarodowych aukcjach internetowych od....Rosji ( no i plus haracz dla państwa, zwany opłatą celną -baaardzo drogi...) Bo \"sujusznicy \" ze Stanów Zjednoczonych nie sprzedają do Polski... Piszę o prawdziwych noktowizorach 3 gen a nie cyfrowych zabawkach na alleg...

  1. Perkoon

   Rosja nie ma własnej termowizji zwłaszcza 3ciej generacji a cała zaawansowana optoelektronika pochodzi z Francji, Thales itp. Rosja nie produkuje matryc FPA i wogóle, nie ma zaawansowanej technologii IIR. Noktowizja do zabaw airsofterów to czysta fanaberia oni nie potrzebują nawet 2giej generacji. W USA jest zakaz sprzedaży pasywnej noktowizji na rynek cywilny w ogóle a na 3cią generację trzeba mieć pozwolenie jak w Polsce na broń. PCO nie produkuje zabawek na rynek cywilny i bardzo dobrze. Po co udostępniać technologię potencjalnym wrogom ? A paintballerzy nie muszą strzelać w nocy. Zawsze mogą biegać w dzień w zaciemnionych okularach. Efekt będzie podobny.

  2. inżynier

   Mylisz się. Szwabe dawny Zenit produkuje termowizję 2 i 3 generacji. Popatrz na ich stronę to może i znajdziesz ich matryce Focal Plane Array.

  3. rozczochrany

   Szkoda, że PCO nie produkuje na runek cywilny, który się rozwija. Myśliwi, członkowie organizacji proobronnych, ludzie posiadający pozwolenia na broń sportowe i kolekcjonerskie. Musimy kupować swój sprzęt produkowany za granicą a jak by cena i jakość była podobna to wolał bym kupić polski.

 2. VictorVector

  Bardzo ładnie. Niech inne firmy z różnych dziedzin robią podobnie. Ścisła współpraca uczelni i biznesu to jest to. Szkoły które uczą pod potrzeby rynku pracy, absolwenci nie boją się co z pracą, satysfakcja i doświadczenie dla kadr naukowych wynikająca z tychże kontaktów. Oby to była zdrowa współpraca a jest szansa że napędzi obie strony.

Reklama