Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Opancerzone kabiny pojazdów dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich

fot. www.mtladv.com
fot. www.mtladv.com

Brytyjska półka MTL Advanced poinformowała o największym do tej pory zamówieniu na dostawę opancerzonych kabin dla pojazdów produkowanych przez firmę NIMR Automotive w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA).

MTL Advanced ma rozpocząć dostawy jeszcze w tym roku. W ciągu 18 miesięcy zakłady samochodowe w ZEA otrzymają kabiny zbudowane w większości przez roboty, które będą już wyposażone w szyby pancerne oraz podstawy pod uzbrojenie. Później ma nastąpić malowanie w nowo zbudowanej lakierni, która ma zostać uruchomiona w marcu br.

Brytyjczycy podkreślają, że współpraca z NIMR Automotive jest dowodem na coraz bardziej zacieśniającą się współpracę gospodarczą z ZEA i niewątpliwe wpłynie na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii.

Jest to także kolejny sukces brytyjskich rozwiązań proponowanych dla zwiększenia bezpieczeństwa załóg w pojazdach wojskowych i specjalnych. W sumie są one eksportowane do klientów na pięciu kontynentach. By sprostać zamówieniom firma MTL Advanced rozpoczęła specjalny program inwestycyjny. Zakupiono m.in. laserowy system cięcia blach Trumpf TruLaser 8000 o powierzchni 6 m x 2,5 m.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Lord Godar

    Czy to znaczy że montaż gotowych podzespołów i malowanie to standardowe i jedyne opcje , które mogą zaproponować obecnie producenci sprzętu państwu nabywcy ...

Reklama