Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

ITWL i Consortia Electronica naprawią systemy rozpoznawcze marynarki

Fot. M.Dura
Fot. M.Dura

Jak czytamy w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, wybrano wykonawcę prac pozwalających na utrzymanie w sprawności technicznej systemów rozpoznania HORUS oraz wykrywania i przeciwdziałania akustycznemu rozpoznaniu podwodnemu jednostek pływających MORŚWIN.

3. Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie poinformowała, że naprawami, diagnostyką, konserwacją oraz usługami utrzymującymi w sprawności systemy HORUS i MORŚWIN zajmie się konsorcjum, którego liderem jest Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych a partnerem Consortia Electronica Sp. z o.o. z Warszawy.

Prace wycenione wstępnie na 3,685  miliona złotych, a ostatecznie wynegocjowane na 4,5 miliona złotych (z VAT), będą realizowane głównie w Jednostce Wojskowej 3868 w Gdyni. Usługi będą wykonywane w latach 2016-2018 z zastrzeżeniem, że „realizacja umowy w 2017 r. oraz w 2018 r. zależeć będzie od zaplanowania i zabezpieczenia na ten cel środków finansowych przez Zamawiającego”.

Prace dotyczą systemu wykrywania i przeciwdziałania akustycznemu rozpoznaniu podwodnemu jednostek pływających, który powstał jako efekt projektu celowego pk. MORŚWIN (realizowanego m.in. przez Akademię Marynarki Wojennej) oraz systemu rozpoznania, namierzania oraz przetwarzania i wizualizacji danych HORUS.

Reklama

Komentarze

    Reklama