Pracownik gabinetu premiera Ukrainy zatrzymany przez SBU

21 grudnia 2017, 10:33
Fot. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy / Facebook

Urzędnik sekretariatu premiera Wołodymyra Hrojsmana, który szpiegował na rzecz Rosji, został zatrzymany przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Według mediów jest to zastępca szefa protokołu gabinetu premiera, który m.in. tłumaczył jego spotkania z zagranicznymi politykami.

SBU poinformowała o zatrzymaniu w środę wieczorem. Doszło do niego w siedzibie Rady Ministrów w Kijowie. "Ustalono, że urzędnik został zwerbowany przez rosyjskie służby specjalne podczas długotrwałej delegacji zagranicznej" – przekazała SBU w komunikacie.

Fakt zatrzymania potwierdził również premier Hrojsman. Jak napisał na Facebooku, urzędnik "pracował na rzecz interesów wrogiego państwa przez długi czas". Według SBU zatrzymany gromadził informacje o działaniu struktur rządowych i przekazywał swoim zleceniodawcom drogą elektroniczną.

Czytaj także: Południowy front hybrydowy Ukrainy. Wojna z Rosją trwa [ANALIZA]

Media na Ukrainie donoszą, że zatrzymany to Stanisław Jeżow. Według ich źródeł towarzyszył on premierowi we wszystkich podróżach zagranicznych. Wcześniej pracował on w ambasadach Ukrainy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz w administracji prezydenckiej. Z Hrojsmanem zaczął współpracować, gdy ten był jeszcze przewodniczącym Rady Najwyższej (parlamentu), a potem wraz z nim przeszedł do rządu.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24