Reklama

Siły zbrojne

Podsumowanie odprawy OSF Przetrwania i Ochrony Wojsk

Fot. ppłk Sławomir Ratyński
Fot. ppłk Sławomir Ratyński

W imieniu szefa Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia P3/P7 SG WP gen. bryg. Wojciech Kucharski przeprowadził roczną odprawę koordynacyjną Organizatora Systemu Funkcjonalnego Przetrwania i Ochrony Wojsk.

W trakcie odprawy zarządzający poszczególnymi obszarami Systemu Funkcjonalnego Przetrwania i Ochrony Wojsk z Dowództwa Generalnego RSZ, Dowództwa Operacyjnego RSZ, Dowództwa Garnizonu Warszawa, Inspektoratu Wsparcia SZ, Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej, Inspektoratu Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej przedstawili informacje na temat stanu utrzymania oraz procesu rozwoju zdolności operacyjnych do przetrwania i ochrony wojsk w 2016 r. Ponadto w odprawie uczestniczyli przedstawiciele Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych.

Gen. bryg. Wojciech Kucharski podkreślił, że (...) utrzymanie posiadanych i rozwój nowych zdolności operacyjnych do przetrwania i ochrony wojsk stanowi priorytet w tworzeniu warunków do zapewnienia bezpieczeństwa wojskom własnym w czasie potencjalnego konfliktu zbrojnego.

Na zakończenie odprawy szef Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia P3/P7 SG WP dokonał podsumowania stanu realizacji zadań w minionym roku oraz określił priorytety w zakresie rozwoju Systemu Funkcjonalnego Przetrwania i Ochrony Wojsk w 2017 r.

Reklama

Komentarze

    Reklama