Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

PCO na konferencjach i wystawach branżowych

PCO S.A. zaprezentowało wybrane produkty na kilku konferencjach i wydarzeniach branżowych w Polsce poświęconych tematyce obronności, które odbyły się w minionym miesiącu. Spółka pokazała m.in. systemy optoelektroniczne wchodzące w skład wyposażenia pojedynczego żołnierza.

Podczas KonferencjiWojna hybrydowa na Ukrainie - wnioski i rekomendacje dla Europy i świata" na dedykowanej wystawie wyrobów spółek przemysłu obronnego, PCO S.A. zaprezentowało między innymi monokular MU-3M Koliber oraz celownik termowizyjny SCT-2 Diament, będący następcą systemu SCT Rubin.

SCT-2
Celownik SCT-2 prezentowany na targach w Kielcach. Fot. Defence24.pl.

Spółka zorganizowała również stoisko promocyjne na Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Obrona terytorialna i jej rola we współczesnych systemach bezpieczeństwa” odbywającej się w połowie listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pokazano wówczas wyposażenie dla dwunastoosobowego zespołu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

PCO S.A. przygotowała także pokaz dla Ministra Obrony Narodowej podczas wystawy w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia w Zielonce. Zaprezentowanym produktem był strzelecki celownik termowizyjny SCT Rubin przeznaczony do obserwacji oraz prowadzenia ognia z broni ręcznej.

SCT Rubin
Fot. kpt. Janusz Błaszczak/12BZ

W drugiej połowie listopada, PCO S.A. wzięło udział w wystawie, towarzyszącej eksperckiej konferencji „Wojska Obrony Terytorialnej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej” odbywającej się w Akademii Sztuki Wojennej. Konferencję poprzedził apel uczniów klas mundurowych z udziałem Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Na konferencji odbył się pokaz sprzętu produkowanego przez spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja 12-osobowej drużyny piechoty wyposażonej między innymi w urządzenia optoelektroniczne produkowane przez PCO S.A. 

  • PCO
Reklama

Komentarze

    Reklama