Reklama

Siły zbrojne

Zmiany w kierownictwie WITU

Autor. Lotnicze Koło Naukowe Akademii Sztuki Wojennej

W związku z odejściem płk. dr. hab. inż. Rafała Bazeli z zawodowej służby wojskowej w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia jego obowiązki czasowo przejmuje płk dr inż. Michał Ceremuga, dotychczasowy zastępca dyrektora.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24

Reklama

Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia poinformował, że w związku z zakończeniem z dniem 31 marca br. zawodowej służby wojskowej przez dotychczasowego dyrektora płk. dr. hab. inż. Rafała Bazeli doszło do zmian w ścisłym kierownictwie. W związku z powyższym, na mocy decyzji ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka z dnia 16 marca br., od początku kwietnia czasowo pełniącym obowiązki dyrektora WITU jest płk. dr. inż. Michał Ceremuga.

Czytaj też

Płk dr inż. Michał Ceremuga do końca marca był zastępcą ówczesnego dyrektora, płk. Bazeli. Wcześniej pracował w Ministerstwie Obrony Narodowej i Wojskowym Instytucie Chemii i Radiometrii jako kierownik pracowni, asystent i kierownik zakładu. Uzyskał stopień naukowy doktora inżyniera o specjalności budowa i eksploatacja maszyn na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej w 2014 r. Studiował na Wojskowej Akademii Technicznej i realizował studia podyplomowe Uniwersytecie Jagiellońskim. W służbie wojskowej od 1994 roku.

Reklama

Czytaj też

Pułkownik Ceremuga pod kątem naukowym zajmuje się m.in. zagadnieniami obrony przed bronią masowego rażenia, w tym detekcją śladowych ilości niebezpiecznych substancji chemicznych. Jest autorem i współautorem publikacji naukowych, opracowań technicznych z zakresu broni masowego rażenia, kierownikiem i wykonawcą projektów finansowanych ze środków NCBR, MON, UE, EDA (Europejskiej Agencji Obrony), KE.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (1)

 1. Socz

  Witam, może ktoś kompetentny ze środowiska WITU napiszę jak obecnie ma się kwestia Moskita?

  1. Był czas_3 dekady

   No właśni czekamy z niecierpliwością także na informację co z wersją o zasięgu powyżej 8-10km?

  2. W_Raginis

   No właśnie... cisza.

Reklama