Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Balistyczne stanowisko Leoparda w WITU. Rozpoczęto przetarg

Lufa balistyczna 120x570 mm wykorzystywana jest w czołgach Leopard 2 | Fot. R. Surdacki / Defence24.pl
Lufa balistyczna 120x570 mm wykorzystywana jest w czołgach Leopard 2 | Fot. R. Surdacki / Defence24.pl

Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia z Zielonki poszukuje oferenta do dostawy zespołów do stanowiska balistycznego 120x570 mm z czołgu Leopard 2. Zostanie dostarczony do Ośrodka Badań Dynamicznych w Stalowej Woli.

12 marca br. WITU rozpoczęło postępowanie na dostarczenie do Ośrodka Badań Dynamicznych w Stalowej Woli zespołu do stanowiska balistycznego 120x570 mm. W jego skład mają wchodzić przede wszystkim dwie lufy balistyczne (z osłoną) o długości 44 kalibrów i długości komory nabojowej 570 mm przystosowaną do montażu w zespole kołyski armaty Rheinmetall 120 mm L44 mm (standard NATO) z dwoma gniazdami w komorze nabojowej lufy do wkręcenia piezoelektrycznych czujników ciśnienia (gwint M12x1). Ponadto WITU w komplecie poszukuje obsady zamka, zamek kompletny oraz zespół elektro iglicy.

Zgodnie z podanymi w ogłoszeniu informacjami dostarczane lufy muszą być fabrycznie nowe lub używane, jednak liczba oddanych strzałów nie może przekraczać 650 (obliczone wg. przelicznika dostępnego w ogłoszeniu). Przy czym dostarczana lufa powinna posiadać 24 miesięczną gwarancję bądź wytrzymałość do oddania 1400 strzałów, zaś pozostałe zamawiane elementy powinny posiadać gwarancję na 1500 strzałów.

Postępowanie prowadzone jest w trybie ograniczonym, bez aukcji elektronicznej. Termin składania wniosków został wyznaczony na 12 kwietnia 2018 roku. Zwycięzca zostanie wybrany na podstawie najkorzystniejszej oferty przy zachowaniu wyznaczonych kryteriów: cena (waga 80) oraz termin dostawy (waga 20). Przy czym zakłada się, że termin dostawy nie może przekroczyć 7 miesięcy od podpisania umowy.

Lufa ma trafić do Ośrodka Badań Balistycznych w Stalowej Woli. WITU prowadzi badania nad amunicją czołgową kalibru 120 mm, kilka typów pocisków (bojowych i ćwiczebnych) opracowanych z udziałem Instytutu zostało już wdrożonych do produkcji i do eksploatacji w Siłach Zbrojnych RP, są używane na czołgach Leopard 2.

Reklama

Komentarze

    Reklama