Reklama

Siły zbrojne

Zarzuty dla zastępcy komendanta ŻW. MON potwierdza

Autor. Żandarmeria Wojskowa/Facebook

Zarzuty przekroczenia uprawnień dla wicekomendanta Żandarmerii Wojskowej. Jak podało RMF24, generał Robert J. usłyszał je wraz z czterema innymi osobami. Informację o postawieniu zarzutów dla generała potwierdza oficjalnie Ministerstwo Obrony Narodowej.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

W piątek portal RMF24 poinformował o przedstawieniu zarzutów przekroczenia uprawnień wicekomendantowi Żandarmerii Wojskowej. "Generał Robert J. usłyszał je wraz z czterema innymi osobami – informuje portal RMF24.

Czytaj też

"Wicekomendant Żandarmerii Wojskowej miał przekroczyć swe uprawnienia, bo - jak twierdzi prokuratura - od stycznia do lutego 2015 roku, w celu ustalenia autorów anonimów dotyczących funkcjonowania krakowskiego oddziału Żandarmerii Wojskowej, bezprawnie wszedł w posiadanie informacji i dokumentów mających na celu zidentyfikowanie autorów donosów" - czytamy na portalu RMF24.

Reklama

Czytaj też

Robert J. miał dokonać bezprawnego przetwarzania danych "wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami" w celu osiągniecia korzyści osobistych. "Pozostałe osoby objęte zarzutami, to oficerowie rezerwy, a także funkcjonariusz policji" - pisze portal, powołując się na informacje uzyskane w Wydziale ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W krótkim komunikacie CO MON w odpowiedzi na pytania Defence24.pl potwierdziło, że generał "usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień, jako środek zapobiegawczy zastosowano zawieszenie w czynnościach służbowych do czasu wyjaśnienia sprawy".

Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze

    Reklama