Turecka pomoc dla USA

28 kwietnia 2020, 13:25
Turkish NATO
Fot. NATO

Turecki samolot wojskowy ze sprzętem medycznym przeznaczonym do walki z epidemią koronawirusa odleciał we wtorek z bazy pod Ankarą - poinformowała państwowa agencja Anatolia. Maszyna przewozi swój ładunek do Stanów Zjednoczonych.

Turcja wysłała do Stanów Zjednoczonych pół miliona maseczek chirurgicznych, cztery tysiące kombinezonów, dwa tysiące litrów płynu dezynfekującego, 1500 gogli, 400 specjalistycznych masek N95 i 500 tarcz.

Podobny zestaw Turcja wysłała jako pomoc do łącznie 55 krajów, w tym Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii. Jak pisze agencja AP, jest to najwyraźniej próba poprawy wizerunku tego państwa poprzez występowanie jako dostawca pomocy humanitarnej w czasach kryzysu.

Za dar podziękował w oświadczeniu Ankarze ambasador USA w Turcji David Satterfied.

W czasach kryzysu ścisła koordynacja między podobnie myślącymi sojusznikami i partnerami jest, podobnie jak ogólnoświatowe wysiłki na rzecz zwalczania Covid-19, kluczem do szybkiego i skutecznego reagowania. Nikt z nas nie jest w stanie zrobić tego sam

David Satterfied
Ambasador USA w Turcji

PAP/PJ

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Reklama
Yok
niedziela, 3 maja 2020, 18:31

Jakbyś walczył z Turkami dużo stron, rozważ pomoc udzieloną w odpowiednim czasie (Ottoman Times) :)

Milutki
środa, 29 kwietnia 2020, 01:12

Turcja wysłała pomoc humanitarną kilkukrotnie do USA, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Turcja jest samowystarczalna w produkcji maseczek innych materiałów medycznych w walce z pandemią, produkuje respiratory , do USA wysłała nawet części do respiratorów. A jak pomogły filary UE czyli Francja i Niemcy? Nic. To państwom UE powinno zależeć aby przyjąć do siebie Turcję, Turcji natomiast będzie zależeć coraz mniej i nic na tym nie straci

fgig
środa, 29 kwietnia 2020, 00:18

dyplomatyczna pokazówka

Milutki
środa, 29 kwietnia 2020, 20:52

Szczery dar i pokazanie że na Turcję można liczyć w trudnych czasach a nie tylko w tłustych latach. Tak samo Syryjczycy mogą liczyć na pomoc Turcji gdy są zabijani przez krwawego despotę u siebie . Turcja na świecie jest na pierwszym miejscu pod względem ilości przyjętych uchodźców, Arabowie z Zatoki Perskiej mimo wielkiego bogactwa nie pomogli swoim braciom Syryjczykom, tak samo Rosja która interweniuje w Syrii tylko tworzy biedę Syryjczyków a nie pomaga.

michalspajder
wtorek, 28 kwietnia 2020, 17:20

Hehe, probuja ocieplic stosunki z USA. Do wielkiej Brytanii "wysylali" przez dwa dni, az wreszcie trzeba bylo po poludniu dnia trzeciego wyslac samolot RAF, zeby czwartego dnia wreszcie 400 000 kombinezonow przybylo:-)))

Milutki
środa, 29 kwietnia 2020, 01:18

Gdyby Turcja była uczciwie traktowana to ten stosunek już dziś powinien być ciepły, niestety państwa zachodnie uwierzyly w kłamstwa polnocnosyryjskich komunistów.

Tweets Defence24