Reklama

Siły zbrojne

Generał Piotr Nidecki nowym komendantem Żandarmerii Wojskowej

Defilada z okazji święta Oddziału Specjalnego ŻW w Warszawie. Fot. Sylwia Guzowska/ŻW.
Defilada z okazji święta Oddziału Specjalnego ŻW w Warszawie. Fot. Sylwia Guzowska/ŻW.

Z dniem 12 czerwca minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak wyznaczył generała brygady Piotra Nideckiego na stanowisko Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej - podaje rzecznik MON płk Jacek Sońta. 

Przekazanie obowiązków ma nastąpić 11 czerwca - w dniu święta Żandarmerii Wojskowej. Zmiana na stanowisku Komendanta Głównego jest spowodowana osiągnięciem wieku emerytalnego przez gen. dyw. dr Mirosława Rozmusa, który sprawował funkcję do chwili obecnej - podaje płk Sońta.

Generał brygady Piotr Paweł Nidecki jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Inżynierii Wojskowej we Wrocławiu (1992, kierunek inżynieria wojskowa) ukończonej w trzyletnim trybie przyspieszonym oraz Wydziału Wojsk Lądowych Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (2000, kierunek dowódczo-sztabowy). Ukończył także Podyplomowe Studia Obronności Państwa na Wydziale Strategiczno-Obronnym w Akademii Obrony Narodowej oraz liczne kursy specjalistyczne w resortowych ośrodkach i centrach szkolenia. 

Po uzyskaniu promocji, w latach 1992–1998 pełnił służbę na stanowiskach dowódczych w 6 Pułku Pontonowym, a następnie 6 Pułku Drogowo-Mostowym w Głogowie. W 2000 r., po ukończeniu studiów w AON, został wyznaczony na stanowisko starszego oficera w pionie szkolenia 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Od 2001 roku pełnił służbę w Sekretariacie Ministra Obrony Narodowej. W 2010 roku objął stanowisko dyrektora Sekretariatu MON.

8 lipca ubiegłego roku decyzją szefa resortu obrony został wyznaczony na stanowisko szefa Centrum Operacyjnego MON. Piotr Paweł Nidecki otrzymał nominację na stopień generała brygady 15 sierpnia 2014 roku - pisze płk Sońta.

Reklama

Komentarze (11)

 1. pragmatyk

  Ale kariera ciekawe kto mu podaje linę , bo widać ,że kursów mnostwo ,a obowiązków zero ,szkoda żandarmów.

 2. wp_1

  za wiele dokonań i związku z ŻW to tu nie widać:)

 3. saper

  Czy okulary przeciw sloneczne to standartowe wyposazenie polskiej zandarmeri?

 4. Szary Wilk

  Wszystko pięknie i ładnie tylko co ten generał ma wspólnego z ŻW, która jest typową formacją policyjną. Absolwent inżynierii wojskowej hehehehe a to się żandarmi cieszą.

 5. Kumor

  Czy dziś jest 1 kwiecień ?

 6. Podbipięta

  Jak oni wyglądają w tych mundurach i beretach ....Komandoo Fokki,część 15 ta Uuuj.

 7. Moshe Schwantz

  ....mhmmm? nie studiował w Moskwie, ni w Leningradzie? To jakaś pomyłka. :)

  1. nobody

   Rozumiem, że to drobna prowokacja......taka sama jak Twój nick gościu

 8. Ast

  ŻW również, jak Wojska Specjane używa Multicam?

  1. propol

   Oddziały Specjalne ŻW owszem, reszta nie.

  2. Kumor

   Tylko Odział Specjalny ŻW

 9. Obserwator

  Tak się psuje WP. Typowy przykład BMW. Policzek wobec wielu innych żołnierzy - szczególnie z szeregów ŻW.

 10. wiarus

  Po mundurze widac ze zeby zjadl na wojsku: http://mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/2014-07-08-nowy-szef-centrum-operacyjnego-ministra-on/ A po lekturze biografi nic nie widze, bo zostalem oslepiony kometencjami i doswiadczeniem potrzebnym do kierowania ZW. Ale w sumie ma jeszcze 14 lat do 60-tki wiec moze sie uczyc... Oby nie kosztem podwladnych, dla ktorych nie jest nawet kandydatem na partnera do merytorycznej rozmowy. Niech zyje Zandarmeria!

 11. miik

  Moim faworytem był naczelny strateg III RP prof.gen Koziej, szef BBN na wylocie. Bronek zaspał w pałacu i zapomniał o swoim ''specjaliście" Szogunie. A nowemu Komendantowi gratuluję.

Reklama