Przemysł Zbrojeniowy

Zmiana w zarządzie OBRUM Gliwice

Czołg saperski MID
Czołg saperski MID
Autor. OBRUM

Jak poinformował Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych, Rada Nadzorcza tej spółki podjęła z dniem 15 lutego decyzję o odwołaniu dotychczasowego prezesa zarządu i dyrektora naczelnego Bartłomieja Michałowskiego.

Równolegle stanowisko pełniącego obowiązki prezesa zarządu OBRUM sp. z o.o. powierzono Tomaszowi Kurczkowi. Bartłomiej Michałowski sprawował funkcję prezesa zarządu tej spółki od 27 sierpnia 2020 roku, kiedy mianowano go w wyniku postępowania kwalifikacyjnego trwającego do 5 czerwca tego roku. W opublikowanym w mediach społecznościowych pożegnaniu Michałowski złożył podziękowania dla licznych przedstawicieli przemysłu zbrojniowego, świata nauki i wojska. Dokonał także podsumowania działalności spółki pod jego zarządem w ostatnim roku.

Czytaj też

Rok 2021 był dla rekordowy pod względem wykonanych prac. Wyremontowaliśmy 12 mostów mobilnych na platformie kołowej MS-20 oraz zmodernizowaliśmy i poddaliśmy generalnemu remontowi 3 czołgi saperskie MID. Dostarczaliśmy również elementy stalowo-aluminiowe i hydrauliczne do pojazdów specjalnego przeznaczenia i prowadziliśmy prace rozwojowe nad platformami gąsienicowymi. Mimo pandemii oddaliśmy do użytkowania 4 mosty mobilne dla Klienta zagranicznego. Za produkt Symulator Jazdy Czołgiem Leopard dostaliśmy nagrodę „Lider Bezpieczeństwa Państwa". Stworzyliśmy też nowy produkt - OBRTrainer.
- Bartłomiej Michałowski

Czytaj też

Dotychczasowy prezes OBRUM jest od ponad 20 lat związany z sektorem technologii informatycznych (ICT), specjalizując się w rozwiązaniach przeznaczonych m.in. dla służb mundurowych, administracji i przemysłu oraz energetyki. Od maja 2019 roku jest członkiem zarządu Instytutu Sobieskiego, a od 2006 roku - ekspertem tej instytucji. Jak podaje Instytut Sobieskiego, zawodowo był związany z Orange, CISCO, Hewlett-Packard, Statoil i Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie. Był też autorem dwóch opracowań wydanych pod egidą Instytutu: „Internet of Things i Artificial Intelligence w Polsce” oraz “Polska (prawdziwie) cyfrowa”.

Czytaj też

Zgodnie z opracowaną Strategią Rozwoju OBRUM na lata 2021-23 postawiliśmy na wdrożenie nowych metodyk i narzędzi, służących poprawie jakości i zarządzania naszymi projektami. MS Project, 5S, JIRA i zwinna metodyka SCRUM weszły do Spółki. Przeszliśmy pozytywnie audyt ISO 9001:2015 i AQAP 2110 oraz uzyskaliśmy dodatkowy certyfikat AQAP 2210, na tworzenie, powielanie, dostawę i utrzymanie oprogramowania. Wprowadziliśmy proces rocznych ocen pracowników i tworzenia planów rozwoju. Przeszliśmy na własną domenę, uruchomiliśmy nową stronę internetową, weszliśmy w media społecznościowe, opublikowaliśmy brand book OBRUM oraz ogłosiliśmy przetarg na termomodernizację hal produkcyjnych. Dziękuję Zespołowi oraz trzem Związkom Zawodowym za otwartość na zmiany, zaufanie i pracę, żeby te wszystkie projekty zakończyły się sukcesem i służyły rozwojowi OBRUM.
- Bartłomiej Michałowski

Czytaj też

OBRUM Gliwice Sp. z o.o. to spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, specjalizująca się w opracowywaniu i produkcji ciężkich pojazdów bojowych, sprzętu inżynieryjnego, w tym mostów samobieżnych oraz systemów symulacyjnych. W ostatnich latach przekazywała Siłom Zbrojnym RP m.in. symulatory dla kierowców czołgów Leopard 2A4 i 2PL, a także mosty samobieżne na podwoziu kołowym MS-20 Daglezja. Te ostatnie są także dostarczane klientowi eksportowemu. OBRUM uczestniczy też w innych programach modernizacyjnych, związanych z ciężkim sprzętem gąsienicowym, a także z dostawami produkowanych przez PIT-RADWAR stacji radiolokacyjnych. .

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (2)

  1. Xzibit

    I przyjdzie kolejny "zasłużony" bierny ale wierny :)

    1. MaroNegro

      Gorzej byc nie moze.

  2. X

    Mocny polski "głos" w reakcji na Donbas !