Przemysł Zbrojeniowy

WZM Siemianowice Śląskie z licencją na wieże do Rosomaka

KTO Rosomak - fot. J. Sabak
KTO Rosomak - fot. J. Sabak

W ramach zobowiązań offsetowych włoska firma Oto Melara udzieli Wojskowym Zakładom Mechanicznym z Siemianowic Śląskich, producentowi KTO Rosomak, licencji na montaż, integrację oraz produkcję wieży HITFIST 30, która stanowi wyposażenie bojowej wersji polskich transporterów opancerzonych - informuje Ministerstwo Obrony Narodowej

Licencja, którą otrzyma polskie przedsiębiorstwo, obejmuje także obsługę, modyfikację, naprawy i remont wieży montowanej w transporterach Rosomak. Negocjacje w tej sprawie zakończył zespół ekspertów Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Wojskowych Zakładów Mechanicznych - czytamy w komunikacje zamieszczony na stronach internetowych resortu obrony

W komunikacie podkreślone, że merytoryczne podstawy dla dokończenia prac nad realizacją zobowiązania offsetowego z Oto Melarą stworzyły uzgodnienia poczynione przez podsekretarza stanu do spraw uzbrojenia i modernizacji Waldemara Skrzypczaka między innymi podczas posiedzenia polsko-włoskiej komisji technicznej. Uzgodnienia te stworzyły merytoryczne podstawy do prowadzenia przez Ministerstwo Gospodarki dalszych prac nad zobowiązaniem offsetowym dostawcy wież do KTO Rosomak.

Intencją i oczekiwaniem resortu obrony narodowej jest umieszczenie w nowych umowach kompensacyjnych zobowiązania offsetowego, które stworzy warunki do świadczenia przez polskich przedsiębiorców usług serwisowo-remontowych na rzecz Sił Zbrojnych RP. 

MON

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.