Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Rheinmetall otrzymał zamówienie na amunicję przeciwpancerną

Pocisk DM63A1. Fot. Rheinmetall
Pocisk DM63A1. Fot. Rheinmetall

Niemiecka firma Rheinmetall poinformowała o otrzymaniu zamówienia na wyprodukowanie i dostarczenie amunicji czołgowej  - podkalibrowych pocisków przeciwpancernych stabilizowanych brzechwowo z odrzucanym płaszczem DM63A1.

Producent nie ujawnił zamawiającego, podana została jednak wartość zdobytego kontraktu – ok. 39 mln EUR. Amunicja zostanie dostarczona w dwóch transzach, w latach 2016-2018.

DM63A1 to nowoczesny pocisk przeciwpancerny z rdzeniem wolframowym kalibru 120 mm, przeznaczony do strzelania z gładkolufowych armat czołgowych. Pocisk nie zawiera materiału wybuchowego, cel rażony jest energią kinetyczną penetratora. Produkcja penetratorów i montaż pocisków mają miejsce w zakładach firmy Rheinmetall w Unterlüß, natomiast materiał miotający zostanie dostarczony przez firmę Rheinmetall Nitrochemie, będzie pochodzić z fabryk w Aschau w Niemczech i Wimmis w Szwajcarii

Producent amunicji podkreśla, że dzięki zastosowaniu nowego modułu miotającego pocisk DM63A1 jest najtańszym sposobem zwiększenia skuteczności bojowej czołgów uzbrojonych w armaty gładkolufowe 120 mm, w tym Leopard 2, bez konieczności ich wcześniejszej modernizacji.

Reklama

Komentarze (6)

 1. zdegusto

  to chyba nie nasze zamówienie, trochę za dużo , ok. 10.000 pocisków , powinniśmy już dawno to kupić ale nie w takiej ilości.

  1. laik

   jeśli to dla naszej armii, to za 39 mln euro wyszło pewnie nie 10 tys., a 3 razy mniej, więc by się zgadzało ;)

  2. Alfred

   Mam wrażenie, że to właśnie Polskie zamówienie. Inaczej taka informacja nie byłaby podana tutaj. Ilość może wskazywać na strzelania poligonowe, zapasy + ewentualność dużego konfliktu.

 2. mosiek

  Pewnie Arabia Saudyjska

  1. vvv

   a oni niby do czego? saudyjczycy maja m1a2 a nie leony. emiraty maja leclerc. jak dla mnie to moga byc finowie lub szwedzi

 3. assd

  "Producent nie ujawnił zamawiającego" sami niemcy pewnie go zamówili i dlaczego tego nie piszą ??

 4. DerLangsame

  Nie, nie, te nie są dla nas. Te dla nas będą miały rdzenie z Austrii i będą składane do kupy w Pionkach.

  1. gosc

   I duzo gorszej jakosci zdolne do przebijania tylko wopzow opancerzonych. Nie czolgow? ;) Przynajmniej tych "lepszych", nowszych i lepiej opancerzonych.

 5. Janusz

  szkolne kupujmy bojowych nam nie potrzeba

  1. gosc

   I szkolnymi bedziesz strzelal do ruskiego najezdzcy? haha

 6. Kamil

  Po cichu mam nadzieję, że zamawiającym jest polski MON...

Reklama