Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowy skład Zarządu PGZ Stocznia Wojenna

Fot. M. Dura.
Fot. M. Dura.

Zakończył się konkurs na stanowiska prezesa zarządu, wiceprezesa oraz członka zarządu ds. finansowych w PGZ Stoczni Wojennej.

W dniu 24 czerwca 2020 r. w wyniku przeprowadzonego postępowania Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o powołaniu do składu Zarządu PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. nowej II kadencji Pana Adama Krzemińskiego, powierzając mu funkcję Wiceprezesa Zarządu. Pozostałe postępowania zostały zakończone bez rozstrzygnięcia.

Postępowanie konkursowe wynikało z zakończenia I wspólnej kadencji dotychczasowego zarządu. Równolegle zakończyła się kadencja Rady Nadzorczej. Ewentualne dalsze decyzje odnośnie rozszerzenia składu Zarządu Spółki będzie podejmowała Rada Nadzorcza nowej kadencji.

Adam Krzemiński od ponad dwudziestu lat zajmuje się prowadzeniem projektów w przemyśle: m.in. okrętowym, budowy konstrukcji offshore oraz infrastrukturalnych (realizowanych w wielu zakładach przemysłowych na terenie Polski). Jest ekspertem w zakresie organizacji i optymalizacji produkcji. Doktor nauk technicznych, absolwent Politechniki Gdańskiej na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa. Posiada doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych z zakresu okrętownictwa, a także w dziedzinie budowy konstrukcji stalowych.

Reklama

Komentarze (15)

 1. Dd

  No to teraz produkcja okrętów ruszy z kopyta. Będziemy mieli całą flotę holowników do holowania... no właśnie czego?

  1. holy spirit

   do holowania holownikow rakietowych z AEGIS ☺

 2. Jan

  Czy nowy wice ukończy wreszcie okręt Szwedom? Na razie jest rok opóźnienia, a do końca jeszcze daleko...

  1. oskarm

   @Jan - Pomylily ci sie stocznie.

 3. MK

  SMW już miała prezesa ze Stoczni Gdańskiej. Zakończyło się to upadłością. Czy historia się powtórzy?

  1. say69mat

   Problem polega na tym, że Stocznia jako spółka zależna Skarbu Państwa ma ograniczone prawo - ntp - do ubiegania się o odszkodowanie od instytucji rzeczonego państwa, jako gestora zamówienia na budowę okrętów. W przypadku zerwania umowy, lub spowodowania zatorów płatniczych związanych z finansowaniem zamówienia. I to jest clue problemu, z jakim przyszło się zmagać przemysłowi zbrojeniowemu na państwowym zasilaniu w Polsce. Z jednej strony masz finansowanie zapewniające stabilne zatrudnienie - z drugiej - nie podskoczysz. Stąd MON ma poważne opory w podpisywaniu umów na budowę okrętów w kooperacji z podmiotami zagranicznymi. Bo ... będą musieli płacić odszkodowanie za każdą obsuwę powstałą z winy gestora zamówienia. W innym przypadku będą śmigani przed arbitrażem, co powoduje zrozumiały dyskomfort wśród tzw. decydentów politycznych.

 4. Edek

  Dobrze. Gratuluję. Trzeba ten dziwny twór- pseudo wojskową stocznię co nie produkuje okrętów wycisnąć z kasy do cna jak cytrynę. Gdzieś powstanie nowy piękny dom. Jakiś diler samochodowy sprzeda wypasiona furę. W tej stoczni są jeszcze jacyś pracownicy oprócz ZARZĄDU? czy zostało już tylko towarzystwo wzajemnej adoracji?.

  1. xawery

   Zostali tylko usłużni, popierający jedynie słuszną linię partii ... .

 5. Dar 12

  Potrzebne zamówienia na nowe korwety i fregaty , ale kto je zrobi? Czy są jeszcze fachowcy w tej firmie?

 6. say69mat

  Hmmm jakim o cudem myśliciele od dobrej zmiany pragną przy pomocy roszad personalnych eliminować widoczną 'gołem okiem' inercję systemu zarządzania??? W efekcie przyjęcia błędnej koncepcji zarządzania własnością, jaką jest na wskroś etatystyczna koncepcja uprzedmiotowionych spółek skarbu państwa.

 7. say69mat

  Możeee zamiast tych nudnych konkursów,zorganizować jakiś turniej MMA o fotel prezesa Spółki Skarbu Państwa??? Niech chłopaki się wykażą, że potrafią walczyć o ... fotel ;)))

  1. A to dobre

 8. KAR

  Nowy skład nowa kasa... :)

  1. Bumarowiec

   Idą na dno Fachury

  2. Ninia

   Niestety to są amatorzy z palcami wskazującymi A nie stoczniowcy

 9. Pjoter

  I nikt mnie nie powiadomił?

 10. Adam

  I co w związku z tym że zarząd się zmienia??? zbudują tam w końcu jakiś okręt wojenny z prawdziwego zdarzenia dla MW ??? czy to będzie kolejny zarząd do napchania sobie kieszeni a Polska MW będzie dalej na dnie?

 11. ryba w wódzie

  Mówię Wam, jedyny ratunek to przemianować ww stocznię na Stocznia im. Św. Pamięci Wiadomo Kogo...? i od razu posypią się zlecenia.

  1. Niko

   Taa posypią się zlecenia ale tylko od polskiego MONu bo nie z zagranicy.

 12. w

  niemozliwe. Nie historyk lub geograf ???

 13. say69mat

  Karuzela stanowisk, jako narzędzie polityki personalnej stosowanej przy obsadzie kluczowych przedsiębiorstw Spółek Skarbu Państwa. Przypomina do złudzenia karuzelę automatu do ładowania amunicji zastosowaną w czołgach rodziny T72. Stając się w przypadku trafienia zabójczą dla czołgów i ich załóg.

 14. g444

  A oni coś produkują?

 15. Artur

  Ewentualne dalsze decyzje odnośnie _____DO______rozszerzenia składu Zarządu Spółki Poprawcie, bo piszecie notorycznie z błędem #polszczyzna

Reklama