Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Nowe zakupy broni akustycznej

  • Fot. www.energa.pl
    Fot. www.energa.pl

Największa firma specjalizująca się w budowie urządzeń akustycznych dalekiego zasięgu LRAD Corporation, otrzymała zamówienie za 700 tysięcy dolarów na system LRAD 300X, które ma być zamontowany na właśnie budowanych, międzynarodowych, patrolowych łodziach przybrzeżnych.  

Przekazanie pierwszych takich jednostek ma nastąpić jeszcze w tym kwartale, a pierwsze rejsy nowo wyposażonych łodzi patrolowych planowane jest w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Jak podaje szef LRAD Corporation Tom Brown, straż przybrzeżna odnotowuje coraz częstsze wtargnięcia na wody terytorialne, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Emitowane, odstraszające fale dźwiękowe pozwalają na rozpoznanie intencji podejrzanych jednostek pływających, nieodpowiadających na sygnały radiowe. W ten sposób, jest możliwe zachowanie bezpiecznej odległości potrzebnej do prowadzenia operacji inspekcyjnych na morzu.

Kompaktowy, lekki LRAD 300 X jest specjalnie przeznaczony dla małych jednostek pływających jak również pojazdów wykorzystywane przez służby porządkowe i wojsko. Urządzenia te służą do ochrony i odstraszania, ostrzegania oraz skutecznego przywoływania. System emituje prawie w 100 % zrozumiały przekaz głosowy o mocy 88 dB na odległość 350 m. W sprzyjających warunków i bez zakłóceń może to być nawet odległość 1500 m. Dzięki temu operatorzy LRAD 300 X mogą wydawać jasne polecenia, a w szczególnych wypadkach emitować odstraszające dźwięki.  

Reklama

Komentarze

    Reklama