Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

MSPO 2013: Saab zostaje partnerem Polskiego Holdingu Obronnego

Fot. pho.pl
Fot. pho.pl

Saab, spółka prowadząca działalność w zakresie obrony i bezpieczeństwa, podpisał umowę o współpracy z Polskim Holdingiem Obronnym, największym producentem i dostawcą polskiego przemysłu obronnego.  

Do podpisania dokumentu doszło podczas odbywającego się w Kielcach w dniach od 2 do 5 września br. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO).

Podpisy pod umową o współpracy złożyli Tobias Wennberg, Starszy Wiceprezes, Dyrektor na Europę Środkową i Wschodnią w Saab AB, Mariusz Andrzejczak, Wiceprezes Zarządu ds. Technologii i Rozwoju w Polskim Holdingu Obronnym oraz Andrzej Szortyka, Prezes Zarządu w Łabędy/OBRUM.

Saab podjął poważne zobowiązanie stania się rzetelnym, długoterminowym partnerem dla Polski i jej przemysłu obronnego, a podpisanie umowy o współpracy z PHO jest potwierdzeniem tej idei, będącym także kontynuacją długoterminowej współpracy i podtrzymaniem zaangażowania pomiędzy obiema spółkami. Umowa stwarza ważną platformę dla współpracy w przyszłości, przy czym obecnie możemy rozpocząć faktyczną współpracę przy szeregu wspólnych, kluczowych programów rozwojowych, służących zaspokojeniu przyszłych potrzeb krajowych i międzynarodowych, co stworzy wiele możliwości w przyszłości,” powiedział Tobias Wennberg, Starszy Wiceprezes, Dyrektor na Europę Centralną i Wschodnią w Saab AB.

Mariusz Andrzejczak , Wiceprezes Zarządu ds. Technologii i Rozwoju w Polskim Holdingu Obronnympowiedział, że podpisanie porozumienia między Polskim Holdingiem Obronnym a SAAB świadczy o tym, że lider polskiego przemysłu obronnego jest otwarty na współpracę z międzynarodowymi partnerami. Dokument pokazuje też, że PHO jest solidnym współpracownikiem największych i najsilniejszych graczy na światowym rynku.

Jestem pewien, że ta umowa jest tylko początkiem długoterminowej relacji biznesowej między naszymi Grupami”, dodał Andrzejczak.

pho.pl

Reklama

Komentarze

    Reklama