Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Czwarta konferencja CEE Aviation

Fot. Maciej Szopa/Defence24
Fot. Maciej Szopa/Defence24

Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. (WCBKT S.A.). było głównym sponsorem i partnerem konferencji CEE Aviation, czwartej już edycji tego wydarzenia poświęconej cywilnemu ruchowi lotniczemu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Organizowane dorocznie konferencje CEE Aviation dotyczą najnowszych rozwiązań technicznych, informacji związanych z przemysłem lotniczym, przewidywanych w najbliższej przyszłości trendów dotyczących Europy Środkowo-Wschodniej (Central Eastern Europe – CEE) i europejskiego sektora lotniczego. W ich trakcie analizie podlegają także możliwości rozwoju biznesu związanego z cywilnymi przewozami lotniczymi w tym regionie.

W tym roku pierwszą prezentację przedstawił Maciej Wilk odpowiadający za operacje w Polskich Liniach Lotniczych LOT, który przedstawił swoją firmę jako wiodącego gracza w regionie biorąc pod uwagę perspektywę długoterminową. Następnie przyszłość przemysłu lotniczego w regionie w ciągu najbliższych pięciu lat przedstawił Thomas Reynaert, dyrektor zarządzający stowarzyszenia linii lotniczych Airlines for Europe (A4E). Wystąpienie na temat rozsądnego gospodarowania energią w portach lotniczych przeprowadzili Tiziana Buso i Amos Rozino z firmy Enterbarin Srl, a Marek Litwin, dyrektor ds. strategii i planowania portu lotniczego w Centralnym Porcie Komunikacyjnym przedstawił ideę hubu transportowego „Solidarność” jako potrzebnej Polsce i realnej inwestycji. Z kolei Ralph Anker, szef analityków ANKER Report starał się odpowiedzieć na pytanie do jakiego stopnia może rozrosnąć się przemysł lotniczy w Europie Środkowo-Wschodniej biorąc pod uwagę obecne i przewidywane uwarunkowania.

Dyskusję na temat tego jak obniżyć koszty operowania linii lotniczych poprowadził prezes WCBKT S.A. Piotr Kisiel.

W czasie konferencji poprowadzone zostały też dwie sesje na których dyskutowano o okazjach z jakimi wiąże się lotniczy rynek w Europie Środkowo-Wschodniej w najbliższych latach, a także o wyzwaniach stojących przed portami lotniczymi regionu.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Fantasta

    Coza bzdety Ppl ma monopol na wysokie koszty Kto sponsoruje tę konferencję?

Reklama