Reklama

Siły zbrojne

ORP „Ślązak” nie zmieni nazwy

MON nie pracuje obecnie nad zmianą nazwy okrętu patrolowego ORP „Ślązak”– fot. M.Dura
MON nie pracuje obecnie nad zmianą nazwy okrętu patrolowego ORP „Ślązak”– fot. M.Dura

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało portal Defence24.pl, że nie pracuje obecnie nad zmianą nazwy okrętu patrolowego ORP „Ślązak” na ORP „Lech Kaczyński”.

Z krótkiego komunikatu przekazanego Defence24.pl przez Oddział Mediów, Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej wynika, że „informacja medialna dotycząca zmiany nazwy okrętu ORP Ślązak na ORP Lech Kaczyński nie znajduje potwierdzenia w bieżącej działalności resortu w zakresie floty okrętów”.

Treść komunikatu pozwala stwierdzić, że doniesienia przekazane 10 lutego br. przez portal „Interia.pl” nie są obecnie aktualne. Nadal zakłada się więc, że budowany pierwotnie jako korweta a obecnie jako patrolowiec okręt będzie nosił nazwę ORP „Ślązak”.

Jednostka powstaje od 2001 roku. Obecnie zakłada się, że może zostać oddana do służby w Marynarce Wojennej w 2018 roku.

Czytaj więcej: ORP „Ślązak” zwodowany

 

 

Reklama

Komentarze (10)

 1. Luke

  Plus jest taki ze juz ma wszystkie armaty zamontowane, czymam kciuki ze juz naprawde wejdzie do sluzby w 2018!

  1. Realista

   Nie wejdzie. Nie ma szans.

 2. Ślązak

  Całe szczęście bo ten okręt to kompromitacja III RP zmiana nazwy kompromitowała by postać śp. Prezydenta, Ślązakom też chwały nie przynosi ale jak już jest to zostawmy ten temat

  1. TrzyKawki

   Może dlatego byłaby adekwatna

 3. KrzysiekS

  Pytanie czy MON ma zamiar zwiększyć uzbrojenie ORP „Ślązak”

  1. 100%Polska

   Twoje pytanie powinno brzmieć "Czy MON ma zamiar zwiększyć opóźnienie ORP Ślązak?" Z całą pewnością TAK

 4. mino

  no i dobrze

 5. stary

  Na pewno jest to rekord świata w budowie okrętu.

  1. Max Mad

   Daleko mu do rekordu jaki osiągnęli Rosjanie.

 6. KrzysiekS

  To jest przykład jak Polska buduje okręty z Niemcami.

  1. say69mat

   ...??? To znaczy, w którym to miejscu rzeczone - 'mniemce', okręt nam budowali??? Przecież, kierownictwo SMW pogoniło nawet inżynierów od THALES. Ponieważ wymyślili, że ręką polskiego robotnika i umysłem polskiego inżyniera system kierowania ogniem zaprojektowany we Francji będą instalować i integrować z systemami okrętu. Efekt ... kolejne opóźnienia.

  2. Max Mad

   A od kiedy to Niemcy budowali Ślązaka? Gdyby oni to budowali to by już dawno pływał.

 7. wza

  Ciekawe kto i po co puścił tą zmyłkę w obieg. To znacznie bardziej ciekawe niż reszta.

 8. SAS

  Brak woli, by zbudowaną już korwetę uzbroić jako korwetę, chyba mówi najdobitniej o planowej marginalizacji roli marynarki wojennej. Zastanawia o co chodzi BBN, że tworzy wirtualne plany morskiej projekcji siły.

  1. LL

   Zastanówmy się najpierw poważnie do czego nam takie okręty. Do zwalczania wrogich okrętów wystarczą nam NDR i lotnictwo, za to Ślązak nie ma szans przetrwania w wypadku wojny.

 9. 123456

  Pytanie jest inne. Kto skończy Ślązaka po sprzedaży SMW. W momencie sprzedaży wygasa koncesja, świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego itp. Ślązak nie powinien stać na terenie firmy nie posiadającej ww dokumentów. Patrz Czernicki podczas budowy. Kilka osób pamięta, że było koło tego niezłe zamieszanie. Czy nowy podmiot Stocznia Wojenna może przejąć zakład który ma w kancelarii trochę dokumentów niejawnych? Czy nowy podmiot ma koncesję?, a może Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego? To jest pytanie za 1000 punktów.

  1. xw

   Straszna bieda! rozumiem, że nie mamy wyjścia i klika byłych komandorów z SMW musi niestety do końca świata kontynuować budowę ORP Ślązak, z efektami wiadomymi. Normalnie się wzruszyłem Kolegi wpisem.

  2. say69mat

   Nie zapominaj, że żyjemy w rzeczywistości, rządzonej siłami permanentnego etosu i równie permanentnej idei. Tak więc nie wymagaj jakichś zdroworozsądkowych zachowań.

  3. LL

   Nie martw się, mądrzejsi od ciebie o takie rzeczy zadbają. PGZ to państwowa spółka więc zdobycie certyfikatów dla nowej spółki nie będzie problemem. Nie to jest problemem - problemem jest że mamy korwetę bez uzbrojenia i ten problem należy rozwiązać.

 10. Maczer

  17 lat... żal i smutek...

Reklama