Myśliwce, śmigłowce i transportowce w Powidzu [GALERIA]

29 lipca 2019, 09:51
10-Powidz fot-Mirosław Mróz
Fot. Mirosław Mróz/Defence24.pl.

W trakcie zakończonych ćwiczeń Aviation Detachment 19-3 współpracowały ze sobą polskie i amerykańskie jednostki lotnictwa transportowego, dysponujące różnymi odmianami samolotów transportowych C-130J Hercules. Podczas towarzyszącego ćwiczeniom Media Day prezentowano również amerykańskie myśliwce F-15E Strike Eagle oraz należące do Sił Zbrojnych RP Mi-17.

Reklama

Ćwiczenia z serii Aviation Detachment dotyczą dwóch rodzajów sił: lotnictwa transportowego (jak ostatnia rotacja) oraz lotnictwa taktycznego na F-16. Odbywają się cyklicznie. Zwiększona obecność sił sojuszniczych jest okazją do zintensyfikowania wspólnych ćwiczeń. W bazie w Powidzu gościły także amerykańskie F-15E i F-35. Te ostatnie maszyny pojawiły się tutaj na krótko w ramach szkolenia Rapid Forge.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 9
Reklama
Krzysztof w
wtorek, 30 lipca 2019, 16:25

Mi 8 a nie mi 17

rav
środa, 31 lipca 2019, 23:29

śmigło ogonowe jest z lewej strony.Bo ciężko ustalić w którą stronę obraca się wirnik.Mi17

Polak
poniedziałek, 29 lipca 2019, 16:49

Dlaczego na własne życzenie stajemy poligonem i tarczą do ostrzału. W razie jakiegokolwiek incydentu to na nas polecą rakiety, amerykanie wszystko ustawiajają tak, by jakikolwiek konflikt nie dotknął ich terytorium. Dlaczego władza nie spyta Polaków, czy życzą sobie obecności obcych wojsk w kraju????

pewnik
wtorek, 30 lipca 2019, 10:20

towarzyszu ojska usa na terenie polski to wlasnie zapewnienie ze zadne rakiety z rosji na polske nie spadna. powodzenia w zabijaniu amerykanskich zolnierzy.

Polak Patriota
wtorek, 30 lipca 2019, 10:15

A po co ruskie instalują się na Białorusi?? nawet jakbyśmy nie mieli żadnego wojska to ruskie i tak by tu weszli bo mamy takie położenie geograficzne że dla nich jesteśmy bramą na zachód.W 39 roku nie stacjonowało u nas żadne obce wojsko a i tak czerwona zaraza napadła na Polskę

Romeo
środa, 31 lipca 2019, 06:10

Patriota zrób sobie powtórkę z historii. Nie porównuj 39 z obecnymi czasami. Rosja jest potęgą między innymi ze względu na broń jądrowa. Po co miałaby wkraczać do Polski? Tych amerykańskich buraków nie pozbędziemy się przez długie lata.

gabon77
środa, 31 lipca 2019, 19:08

Rosja zawsze ma po co tu wkraczać , wiesz że rdzenne rosyjskie ziemie kończą się za Smoleńskiem? więc po co przez wieki ciągneli na zachód? po co im Donbas, Krym ,Królewiec? po co im Litwa Łotwa Estonia i Finlandia?historia niczego cię nie nauczyła? koniecznie chcesz powtórki ? policz sobie ile razy przez powiedzmy ostatnie 200-300 lat rosjanie ciągneli na zachód? nikt ich tu nie chce nikt nie potrzebuje a jednak z uporem maniaka wciąż się tu pchają, Rosja boi się tylko silnych , nigdy w historii wojen nie napadła na nikogo kto mógł im się przeciwstawić za to z upodobaniem najeżdżali na słabsze nacje bez względu na to czy im zagrażali czy nie

sobol
wtorek, 30 lipca 2019, 06:18

poligonem na ktore spadalyby rakiety to my bylismy wtedy bez obecnosci wojsk usa. teraz towarzyszu to musicie zabijac amerykanskich zolnierzy atakujac polske. i juz nie jest tak kolorowo :)

Tak myślę
poniedziałek, 29 lipca 2019, 21:52

Władza ma lęki nocne na samą myśl, że Putin zaatakuje Polskę i dlatego tysiące Jankeskich żołnierzy koczuje na terytorium Polski. Już zaczynają być problemem dla okolicznej ludności. Ponadto zaczyna podnosić głowę roszczeniowa nacja potrząsająca USA domagając się od Polski wyimaginowanych kwot (330 miliardów dolarów) za mienie zniszczone w czasie II wojny światowej przez Niemców. W zamian za obecność Amerykanów na terenie Polski zapłacimy im te kwoty. Wszystko na to wskazuje. Rząd działa i w jednej i drugiej sprawie wbrew woli większości narodu.

Tweets Defence24