Reklama

Polityka obronna

Kosowo: polscy policjanci obrzuceni koktajlami Mołotowa

  • Kosowo - ćwiczenia sił bezpieczeństwa - fot. mod.mil.gov.
    Kosowo - ćwiczenia sił bezpieczeństwa - fot. mod.mil.gov.

Podczas nocnego patrolu w Kosowie dwa samochody z polskimi policjantami zostały w  obrzucone kamieniami i koktajlami mołotowa. Większość butelek wybuchła pod pojazdami. Jedynie jeden został trafiony, ale skutecznie ugaszony.Wydarzenie miało miejsce w północnej części miasta Mitrovica. Patrol tworzyło sześciu funkcjonariuszy polskiej policji w dwóch samochodach opancerzonych Toyota. Pierwszy z jadących samochodów został trafiony butelką i zaczął płonąć, lecz ogień został ugaszony. W wyniku tego wydarzenia nie ucierpiał żaden z polskich policjantów. Obecnie trwają czynności w celu ustalenia sprawców.

Czytaj też: Bezpieczne Stadiony

Jak informuje rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski, zdażenie miało prawdopodobnie związek z zamieszkami, które spowodowało zatrzymanie w Mitrovicy dwóch Serbów w poniedziałek. W akcji tej brali udział polscy policjanci. Atak na nocny patrol miał najpewniej charakter odwetowy.

Czytaj również - Działania Kompanii Manewrowej w Kosowie

W Kosowie służy obecnie 115 polskich policjantów w ramach XXI zmiany kontyngentu policyjnego. Jest on częścią unijnej misji EULEX, której celem jest pomoc władzom Kosowa w budowie państwowych struktur bezpieczeństwa. Prócz policjantów w Kosowie służy też około 230 polskich żołnierzy w ramach misji KFOR.

(JS)
Reklama

Komentarze (2)

  1. tagore

    Niema w tej misji żadnego interesu Polski ,politycznego czy gospodarczego . Złamanie karty ONZ i "legalizowanie czystek etnicznych" może nas drogo kosztować w przyszłości.

  2. tagore

    Niema w tej misji żadnego interesu Polski ,politycznego czy gospodarczego . Złamanie karty ONZ i "legalizowanie czystek etnicznych" może nas drogo kosztować w przyszłości.

Reklama