Miliardy na amunicję – krok konieczny, ale nie ostatni

Autor. st. kpr. Sławomir Kozioł / 18. Dywizja Zmechanizowana
Dofinansowanie produkcji amunicji artyleryjskiej w PGZ jest bardzo dobrą wiadomością. Jednak dotacja w wysokości – bagatela! – 2,4 mld zł nie pozwoli na utworzenie w pełni polskiego łańcucha dostaw tych kluczowych środków bojowych.
Liczby wyraźnie wzrosną
2 lipca w siedzibie Ministerstwa Aktywów Państwowych podpisano umowę o dofinansowaniu kwotą 2,4 mld zł produkcji amunicji w podmiotach Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Środki zostaną przekazane przez Fundusz Inwestycji Kapitałowych, który jest w dyspozycji MAP. Celem jest istotne zwiększenie zdolności produkcyjnych pocisków artyleryjskich kalibru 155 mm oraz czołgowych kal. 120 mm (i nie tylko) w kilku kluczowych zakładach PGZ. Beneficjentami dotacji z FIK będą następujące podmioty:
Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.
WIDEO: Defence24 Days 2024 - Podsumowanie największego forum o bezpieczeństwie