Reklama

Wojsko, przemysł, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Sobota z Defence24.pl: Nowi podoficerowie WOT; Wywiad z rzecznikiem dowództwa WOT

Fot. MON
Fot. MON

Sobotni przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Paweł Tunia, Gazeta Polska Codziennie, „Terytorialsi szkolą swoich podoficerów”: Szkolenie dla nowych podoficerów Wojsk Obrony Terytorialnej potrwa do grudnia 2020 r. „Jutro żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zainaugurują II edycję kursu podoficerskiego <<Sonda>>. Szkolenie obejmie ćwiczenia z przywództwa, regulaminów, łączności i taktyki. Uczestnicy ćwiczeń odbędą także kurs strzelecki. Kursanci nauczą się, jak kierować i dowodzić sekcją lekkiej piechoty. [...] W czasie zajęć instruktorzy największy nacisk położą na przygotowanie merytoryczne i metodyczne przyszłych dowódców oraz naukę kierowania i dowodzenia sekcją lekkiej piechoty. Na koniec kursu wszyscy żołnierze odbędą egzamin teoretyczny i praktyczny - powiedział starszy podoficer dowództwa 3 PBOT st. chor. sztab. Seweryn Ledwożyw.”


Jacek Sądej, Nasz Dziennik, „Wspieramy w kryzysie”: Wywiad z rzecznikiem prasowym Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, płk. Markiem Pietrzakiem. „Obecnie w działania zaangażowanych jest blisko 400 żołnierzy WOT w całym kraju. Liczba żołnierzy w poszczególnych województwach jest uzależniona od wniosków złożonych przez policję. Wsparcie policji w działaniach, których celem jest monitoring kwarantanny, realizujemy obecnie w trzynastu województwach, najwięcej zaangażowanych sił, na poziomie 60-70 żołnierzy, jest obecnie w woj. mazowieckim i lubelskim. Nie są to więc jakieś duże liczby. Wnioski komendantów wojewódzkich nie są na wyrost, po prostu dotyczą zakresu wsparcia, jaki nie może być zrealizowany przez ich obecne środki. Oczywiście wynika to z liczby osób na kwarantannie w danym województwie.”


Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.