Reklama

Siły zbrojne

Życie po służbie. Weterani - niewykorzystany potencjał i cenne doświadczenie? [e-SEMINARIUM]

Grafika Defence24
Grafika Defence24

Kompetencje weteranów a potrzeby rynku pracy; korzyści dla państwa i pracodawców; jak korzystać z potencjału i doświadczenia żołnierzy i funkcjonariuszy po zakończeniu służby, to tylko wybrane zagadnienia debaty z udziałem ekspertów. 27 stycznia (14:00 – 16:00) zapraszamy na dyskusję transmitowaną na żywo na portalach Defence24 i InfoSecurity24.

Żołnierze oraz funkcjonariusze służb mundurowych i służb specjalnych po zakończeniu służby stanowią nadal ceny kapitał, z którego szeroko korzystać powinno państwo polskie, przemysł obronny, sektor bezpieczeństwa oraz biznes, środowiska akademickie, eksperckie i organizacje pozarządowe. W jaki sposób kapitał ten wykorzystujemy w Polsce, jakie wzorce i rozwiązania w tym zakresie obowiązują za oceanem. O tym jak usprawnić system oraz o wyzwaniach z jakimi mierzą się weterani po zakończeniu służby rozmawiali będą eksperci polscy i zagraniczny.

W gronie panelistów zaproszonych do udziału w seminarium są m.in. Gen. bryg. Artur Dębczak, Dyrektor Biura ds. Programu "Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej" MON, p. Kamila Gralik, Zastępca Dyrektora Departamentu Spraw Socjalnych MON, płk Szczepan Głuszczak, Dyrektor Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, Gen. bryg. rez. Paweł Pruszyński, były Zastępca Szefa ABW, płk rez. Piotr Gąstał, były Dowódca JW Grom oraz mjr rez. Mariusz Kordowski, ekspert ds. obronności, a także przedstawiciele przemysłu obronnego m.in. płk Joseph P. DeAntona, weteran operacji w Iraku i Afganistanie reprezentujący Raytheon Missiles&Defense - Vice President for Requirements and Capabilities for Raytheon’s Land Warfare & Air Defense Mission Area. 

Seminarium z udziałem ekspertów poprowadzi nasz redakcyjny kolega mjr rez. Piotr Jaszczuk.

Transmisja z dyskusji dostępna będzie online:

- PL: https://defence24.pl/transmisja-online/

- ANG: https://defence24.pl/online-broadcast/

Osoby zainteresowane zapraszamy także do śledzenia informacji dostępnych na stronach internetowych Defence24 i InfoSecurity24 oraz na nasze profile w mediach społecznościowe (Facebook i Twitter). Zachęcamy także do zadawania pytań naszym ekspertom.Pytania można będzie zadawać na naszych profilach z hasztagiem #AktywnyWeteran. Odpowiedzi naszych ekspertów na wybrane pytania przedstawimy podczas seminarium oraz w relacji z wydarzenia.

Partnerem projektu jest Raytheon Missiles&Defense, amerykańska firma zbrojeniowa, która jest m.in. częścią realizowanego w Polsce programu obrony powietrznej i rakietowej „Wisła” (Patriot). Koncern współpracuje z polskim przemysłem obronnym oraz wspiera Stowarzyszenie Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i przyszłość”.

Reklama

Komentarze (3)

  1. Marcin

    Najprościej byłoby wyjść i powiedziec przez mikrofon jedno zdanie: szanowni panstwo, firmy oprócz partyjnych, maja procesy rekrutacyjne, w których zaczyna się od ogłoszenia. Żeby się zatrudnić, trzeba najpierw spełnić kryteria z ogłoszenia a potem lepiej wypaść na rozmowie. Dziekuje ze mogłem pomóc. Do widzenia

  2. Oficer rezerwy, rezlizujący się od pierwszgo dnia "cywila" na "wolnym rynku"

    Ja od lat "stoję na stanowisku", że nie powinno się pobierać dwóch świadczeń z budżetu państwa. Chcesz po zakończeniu służby kontynuować karierę w "budżecie", to emerytura do "pełnego" zwieszenia. W mojej opinii wyjątek powinni stanowić weterani poszkodowani, oraz osoby które poniosły uszczerbek na zdrowiu podczas wykonywania "realnych" czynności służbowych, a nie z powodu nadciśnienia spowodowanego premanantnym unikanie "WF-u". Wolny rynek czeka na profesjonalistów, zatem promujcie, zachęcajcie. Stwarzajcie warunki do takiej kontynuacji aktywności zawodowej, aby do budżetu płyneły podatki, składki społeczne i zdrowotne od pracodawców "wolnorynkowych". W innym przypadku przekłada się pieniądze z kieszeni lewej do prawej, dumnie ogłąszając hasło które brzmi mniej więcej tak - "zdjąłem mundur" i jestem nadal aktywny zawodowo, z tym, że nie musiałem zmieniać miejsca pracy.

  3. MSBS

    Jak czytam, weteran JWG został "należycie" wykorzystany.

Reklama