Reklama

Siły zbrojne

Śmigłowiec Apache runął na ziemię. Dwie ofiary śmiertelne

Fot. Robert Barney/Flickr
Fot. Robert Barney/Flickr

Dwóch żołnierzy amerykańskiej Gwardii Narodowej stanu Idaho zginęło w katastrofie śmigłowca szturmowego AH-64D Apache. Jak dotąd nie są znane okoliczności wypadku, który zdarzył się w czwartek w późnych godzinach wieczornych. 

Maszyna runęła na ziemię podczas nocnego lotu treningowego w rejonie międzynarodowego lotniska cywilnego Boise w stanie Idaho, około 6 km od bazy Gwardii Narodowej w Gowen Field. Przyczyny wypadku nie są znane, a służby ratownicze i wojskowe nie dopuszczają osób postronnych w rejon katastrofy.

Maszyna należała do stacjonującego w Gowen Field 1st Battalion wchodzącego w skład 183rd Aviation Regiment. Jednostka jest wyposażona w śmigłowce szturmowe AH-64D Apache i wielozadaniowe UH-60 Black Hawk.

Katastrofa śmigłowca w Idaho to drugi śmiertelny wypadek lotniczy w USA, który miał miejsce w czwartek 6 listopada. W godzinach porannych rozbił się na Florydzie myśliwiec F-16C Falcon, którego pilot zginął we wraku. 

Reklama

Komentarze (5)

 1. Jam to

  Co to ruscy nową broń testują ? :) Coś nie mają szczęścia ostatnio sojusznicy zza oceanu...

  1. pinokio

   proponuje poczytac blogi na temat ssamerykanskiej armii ,to sie zdziwisz co oniej pisza niezalezni fachowcy.

 2. pinokio

  a mediach na ten temat cisza ,demokracja .

 3. WOTAN

  A taki piękny był,amerykański.

 4. sami sobie dopowiedzcie

  ameryka też się sypie..to osobny rozdział.... bill clinton....

  1. Wojmił

   ciekawe, że sypie się najbardziej w wyniku rządów republikanów...

  2. doubleshut

   Pogięło was gimbusy ? Od zawsze zabawa takimi gadgetami jak śmigłowce bojowe kończy się czasami wypadkiem i śmiercią załóg. I nie ma znaczenia w jakim kraju sie to dzieje ...

  3. tank_buster

   Nic dziwnego, Apacz to konstrukcja z lat 70. ubiegłego wieku, czyli mająca dobre 40 lat. Amerykanie doskonale o tym wiedzą i już szukają dla niego następcy, który ma być dostosowany do współczesnego pola walki, w tym szybszy.

 5. podbipieta

  R.I.P.

Reklama